Dějiny psal sex

Dějiny psal sex
Originální název: Dějiny psal sex
Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Známý popularizátor a autor literatury faktu se tentokrát podíval na historii lidstva trochu netradičním pohledem. Vybral nám z ní ty momenty, kdy v pozadí velkých událostí byly především city, touhy a potažmo hormony. A tak nám předkládá dějepis, jaký jsme se ve škole určitě neučili, zato je nepochybně zábavnější a zajímavější.
Zamýšlí se např. nad tím, nakolik hetéry ovlivnily politický život antického Řecka, zda byl Alexandr Makedonský homosexuálem, čeho vlastně chtěla dosáhnout Kleopatra, proč český kníže Břetislav unesl svou nastávající Jitku ze svinibrodského kláštera a zda vyhlášený milenec královny - vdovy Kunhuty Záviš z Falkenštejna snil o královské koruně. Samozřejmě se zajímal o sexuální život velkých panovnic - anglické královny Alžběty, císařovny Marie Terezie a carevny Kateřině Veliké, nahlížel do ložnic francouzských králů i velkých diktátorů 20. století a zjišťoval, nakolik ovlivnila chod dějin obávaná syfilis.
(http://www.databazeknih.cz/) (Založil/a: schumick)

Jan Bauer Jan Bauer
*11.04.1945

schumick
  17. 1. 2014, 8:49
Vtipný, lehce ironický a fakty doložený výlet do historických postelí. Ne že bych se při čtení smál nahlas, ale o to myslím ani nešlo. Díky čtivému způsobu knížky jsem si ji královsky užil.
No a co dodat k obsahu? Napadá mě jediná poznámka: "Je to tak :)".