Král z Luxoru

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2555-5

Knižní klub (2010) 978-80-242-2555-5 589
Knižní klub (2003)

Životní příběh významného archeologa, objevitele Tutanchamonovy hrobky Howarda Cartera, začíná v době, kdy mladý Howard dokončuje docházku školy.
Právě tam přichází nová učitelka, Sára Jonesová a s ní i jeho celoživotní láska. Autor sleduje Carterovy osudy milostné i profesionální, spletité cesty, jimiž se nadaný kreslíř dostal k archeologii. Jeho tragické lásky k ženám si hledaly východisko v obdivu k Egyptu a starověkým dějinám.
Carter, objevitel několika hrobů v Údolí králů, časem byl téměř posedlý myšlenkou nalézt hrob málo známého faraona Tutanchamona, panovníka 18. dynastie. Léta proto žil Carter v poušti, usiloval o splnění svého snu a mnohdy byl blíž šílenství než úspěchu.

Románová biografie líčí osudy člověka, vzešlého z chudých poměrů, který dosáhl světového věhlasu, ale přestože odhalil významnou součást dějin lidstva, zemřel téměř v zapomenutí. (Založil/a: masch)

Veve721
  26. 9. 2016, 1:56
Napínavý, poutavý a dobrodružný příběh. Pan Vanderberg umí vtáhnout do děje, ke knize se ráda vracím.
Sabka
  14. 1. 2012, 11:40
Krásný příběh. Už od malička mě zajímal život Howarda Cartera.Takže kniha mě velice potěšila už dlouho jsem si takhle nepočetla, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Luthien1982
  3. 2. 2011, 16:58
kniha se četla celekm dobře, ale už od půlky na mě pada depka. Jako že za úspěch zaplatil vším co normální člověk má, takže celekm smutný příbeh ........