Zabíječ orků

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Polaris - 2007
ISBN: 978-80-7332-095-9

Polaris (2007) 978-80-7332-095-9 288

Gotrek a Felix se vrátili zpátky na jižní pobřeží Starého světa a zjistili, že se orci dali na pochod a plení zemi. Jelikož hlavní armády Říše zoufale bojují proti silám Chaosu hlouběji ve vnitrozemí, není nikdo, kdo by jejich tažení zastavil. Gotrek sice váhavě souhlasí, že pomůže trpasličímu princi, se kterým má z minula nějaké nevyřízené účty, vybojovat zpátky jeho državy dobyté zelenými kůžemi, ale sotva se oba hrdinové ocitnou v mrazivých hlubinách hor, zjistí, že to vůbec nebude snadná záležitost. (Založil/a: Aven)

antoniana
  8. 6. 2015, 16:28
Long není King, což si člověk uvědomí hned po prvních stránkách. Na jednu stranu nesu nelibě, že Long posunul děj od dvacet let, přijde mi to docela dost. Na druhou stranu se nebál pohnout se vztahem Gotreka a Felixe a to dost výrazným způsobem. Někdy jsem si až říkala, jestli statičnost Kinga nebyla lepší, ale musím se přiznat, že jsem byla ráda, že k tomu došlo. Sice to Long dost přehnal, ale zas vnesl do té temnoty trochu smíchu.

RajAthen
  18. 2. 2012, 23:05
Řada lidí nelibě nesla změnu autora, ovšem popravdě po dvou slabších dílech mi tento přišel jako velmi osvěžující. Jádrem svého děje sice možná až nápadně připomíná první díl herní série Gothic, ovšem příbeh partičky trpaslíků se četl jedním dechem. Kriticky lze brát skutečnost,že skutečně došlo k jistému posunu vztahu obou hrdinů.