Kaiserovi špioni 1.

Kaiserovi špioni 1.

Podtitul: Německá zpravodajská válka 1914-1918

Originální název: Kaiserovi špioni 1.

Nezjištěno / Jiné - 2012
ISBN: 978-80-904400-9-8

Nezjištěno / Jiné (2012) 978-80-904400-9-8 192

Nesmlouvavý boj německých zpravodajských služeb s jejich protějšky z řad mocností Dohody v letech 1914-1918 se stal základem metod moderní špionáže. Zpravodajské informace začaly zásadní měrou rozhodovat o vývoji situace nejen na frontách a bojištích 1. světová války, ale i v jejím zákulisí. Ze zkušeností tehdejších německých agentů a agentek se tak čerpá a učí dodnes a jejich příběhy se v mnohém promítají i do moderních špionážních románů Iana Fleminga, Fredericka Forsytha nebo Johna Le Carré. První díl publikace zachycuje vznik moderních špionážních služeb a vedle legendárních postav jako šéfa armádní rozvědky Waltra Nicolaie také osudy některých méně známých špiónů jako žilinského rodáka, známého pod kódovým označením A17, dále nikdy nepolapeného "krtka" uvnitř britské MI5 a nebo tzv. aféru Ullmo z opiových doupat francouzské válečné základny Toulon. (Založil/a: spartik)