Past

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4253-8

Knižní klub (2013) 978-80-242-4253-8 426

Juha Viitasalo, vyšetřovatel helsinské protidrogové jednotky, rozplétá složitou operaci Troika, plán na převoz heroinu z Ruska přes Finsko a Švédsko do Evropy. Místní šéf podsvětí Sundström je ve vězení, o akci se proto stará "malozločinec" Turunen, který vycítí příležitost. Zapomene ale přitom na základní poučku "nikomu nevěř", a to se mu fatálně vymstí. Každý z aktérů komplikované operace připravuje způsob, jak ostatní přechytračit. V "pasti" se tak nakonec ocitají všichni… Působivé a věrohodné drama o zákonitostech obchodu s drogami, o pravidlech zločinu a jeho na první pohled nezřetelných souvislostech bylo ve Finsku vyhlášeno nejlepším thrillerem roku 2009. (Založil/a: janeicka)

#drogy
Marko Leino Marko Leino
*08.09.1967

Morsie
  11. 1. 2014, 12:42
Past je rozhodně ta nejlepší kniha, jakou jsem dostala k těmto Vánocům! Nejdřív jsem si sice říkala, že ji budu číst asi jen ze slušnosti, ale pak jsem se začetla a nemohla jsem přestat! Je to opravdu skvělá nálož napětí, ale i pořádně vyprofilovaných, psychologicky propracovaných postav a jejich osudů. Navíc knize nechybí nevšední styl jazyka a raketový spád. Vřele doporučuju všema deseti!
KamcaR
  5. 5. 2014, 19:48
Drsné, místy až bezcitné, jako je obchod s drogami samotný. První část knihy je jakoby seznamovací, postavy jsou dobře propracované a nenajdeme mezi nimi žádného vyloženého klaďase - tak jako to je i v reálném životě. Věrohodná, dobře propracovaná zápletka se rozvine až v druhé půlce, takže mi zpočátku trvalo "zakousnout se", ale pak jsem se nemohla pustit.
Beky
  11. 11. 2016, 19:50
Výborná kniha i když docela drsná. Není to klasická detektivka - na to je příliš naturalistická ale proti jiným severským detektivkám o to věrohodnější.
zlatuzka
  19. 4. 2016, 20:54
Nemohla jsem se od téhle knížky odtrhnout, četla jsem třeba do 4 hodin do rána, což u mě normální není. Velice napínavá, do poslední stránky to nebylo úplně jasné, to bylo super. Až po přečtení jsem vše pochopila. Doporučuji