Doktor Glas

Doktor Glas Originální název: Doktor Glas

Host - 2000
ISBN: 80-86055-94-9

Host (2000) 80-86055-94-9 125

Psychologický deníkový román, který lze číst jako román kriminální i milostný. Hlavní hrdina se rozhoduje, zda má zabít muže, který týrá a ničí svou manželku, s níž se sblížil, a i po činu zůstává doktor Glas velmi nešťastným člověkem. (Založil/a: Dennie)

Hjalmar Söderberg Hjalmar Söderberg
*02.07.1869 - †14.10.1941

Antonín
  3. 10. 2015, 16:05
Musím přiznat, že kniha mě trošku zklamala. Zaujala mě právě svojí anotací, tak jsem čekal opravdu napínavý děj. Místy byla kniha i nudná šlo právě o popis okolí, nebylo pro mne tak barvité. Samotná "Glasovská otázka" byla uvedena a popsána velmi dobře, nic méně v takovéto situaci nebyla podle mně na místě. Provedení činu, no nemám slov. Určitě i Hercule Poirot by měl problém, ale určitě by si poradil. Kniha mě bavila zhruba tak od půlky, když jsem tam došel, říkám " Konečně zajímavý". Každopádně celkově hodnotím kladně a jsem rád, že jsem knihu četl. Závěr; Doporučuji k přečtení!!!
Dennie
  20. 4. 2010, 20:31
Zabít či nezabít. To je oč tu běží. Ve Švédsku se objevuje tzv. glasovská otázka; sprovodit ze světa špatného člověka nebo ne? Je to odpudivý nebo prospěšný čin? Doktor Glas, kniha, nad kterou se zamyslíte.