Srdcový erb

Baobab - 2014
ISBN: 978-80-87060-83-4

Baobab (2014) 978-80-87060-83-4 296

Anotace
Malé lázeňské městečko Kalwar je mnohem méně ospalé, než se na první pohled může zdát. V úzkých uličkách starobylé čtvrti a ve starém klášteře, kam chodí dvanáctiletá Anima na výtvarné kurzy, se začnou dít podivuhodné věci.
V magicko-realistické detektivce ze současnosti se děti vydají po stopách prasklin a přerušeného elektrického proudu, tajemným podzemím i starodávnou kronikou zpátky do minulosti. Všechny stopy vedou na jediné místo – do starého kláštera. Dospělí nic z toho nevidí, a tak je na Animě a jejich dvou kamarádech, aby zjistili, co se vlastně kolem nich děje. Svou roli v nečekaném dobrodružství sehraje Výzkumný ústav papíru, ploutvové plavání i léčivé prameny, ředitel Lampička, učitelka Gealová, tajemný dr. Janota a samozřejmě Anima a její přátel (Založil/a: Rosie5)

Kele De
  2. 7. 2016, 16:09
Obsahuje spoiler spoiler Od začátku knihy jsem si říkala, že konečně zas jednou dobře odvyprávěný příběh pro děti .... dokud.... dokud jsem neobrátila poslední stránku a nevěřícně nezačala hledat pokračování. Prostě mi najednou přišlo, že příliš mnoho věcí zůstalo nezodpovězených, vyprávění skončilo tak náhle.... Ano, dobro zvítězilo, v tomto případě klášter nebyl prodán, ale co to ostatní? Zůstala jsem rozpačitá ....