Krev a peníze

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-905686-0-0

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-905686-0-0 352

Anotace

Literatura faktu, která čtivým způsobem přibližuje dvacetiletou historii nejznámější zdravotnické kauzy, v níž jde o 12 miliard korun. Nabízí nová odhalení, neznámé skutečnosti, překvapivé souvislosti byznysu s lidskou krví, ale také zbraněmi a jedovatými odpady. Popisuje střet dvou osobností z odlišného světa: lékaře a politika Martina Bojara a byznysmena Josefa Šťávy, majitele firmy Diag Human. Čtenáři se mimo jiné dozví, co pokazilo a čím přispělo přes dvacet ministrů zdravotnictví, kteří úředníci náš stát poškodili a jak obstála známá jména jako Jan Stráský, Vladimír Špidla, či Miroslav Kalousek a dalších cca 90 postav.

Knížka odpovídá na otázku, jakou roli v kauze hrají členové či spolupracovníci StB a Vojenské kontrarozvědky. Odkazuje na 172 zásadních dokumentů, které si mohou čtenáři následně prostudovat na webových stránkách. Jako bonus obsahuje čtyři literární výlety, příběhy, které dopoví, co fakta jenom naznačují a také barevná schémata, která znázorňují spletitou síť vztahů úředníků, byznysmenů a jejich firem. (Založil/a: Rosie5)

Tomáš Cikrt Tomáš Cikrt

Ondřej Peterka
  25. 6. 2014, 18:23
Zajímavě pojato, hodně faktů, která vám převrátí vnímání celé kauzy. I když jde o literaturu faktu, zaujaly mě pasáže psané literárním stylem. Knížku obohacují a dokreslují naznačené příběhy a hlavně mě pobavily, zejména scénka na poradě ministra a pak ta závěrečná na pláži.