Zvěrolékař opět v jednom kole
Originální název: The lord god made them all

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-650-3

Baronet (2013) 978-80-7384-650-3 368
Ametyst (2007) 978-80-85837-16-2 270
Ametyst (1993) 80-901083-7-7 270

Jamese Herriota jistě není třeba čtenářům představovat - jeho knihy plné optimismu, laskavého humoru a lásky k lidem i zvířatům si získaly srdce miliónů čtenářů po celém světě. Mnozí si také oblíbili Jamesova bývalého zaměstnavatele, přítele a nyní společníka Siegfrieda Farnona, jeho mladšího bratra - neodolatelného Tristana, Jamesovu manželku Helenu a temperamentního synka Jimmyho, ke kterému brzy přibude sestřička Rosie. Druhá světová válka skončila a James se pomalu začíná vpravovat do strastí i slastí každodenního života, navrací se zpět do svého působiště v Darrowby, ke své rodině a přátelům, a samozřejmě k veterinární praxi - tolik namáhavé, tolik potřebné a zároveň vykonávané s nesmírnou láskou a péčí o vše živé a "čtyřnohé", o všechny ty velké a malé tvory i tvorečky, kteří nám lidem pomáhají, jsou nám k užitku, jsou našimi ochránci i našimi oblíbenci a přáteli. K naprosté dokonalosti už schází jen překrásná krajina anglického Yorkshiru - se svými zelenými pláněmi, klikatými cestami a průsmyky, kopci a údolími, ve kterých žijí a tvrdě pracují drsní a dobrosrdeční lidé, právě takoví, jako je kraj, v němž se narodili.

Ariko
  13. 11. 2014, 17:39
Všechny knihy o zvěrolékaři se mi moc líbili, ale je pravdou, že tato kniha je už slabší. Přesto ale stále výborné odpočinkové čtivo plné milé pohody a smyslu pro humor.