Brutalita

Originální název: Brutalita

Mladá fronta - 1990
ISBN: 80-204-0093-1

Mladá fronta (1990) 80-204-0093-1 251

Problém individuálního násilí a teroru je zobrazen v osmi příbězích. Příběhy jsou proloženy názory odborníků na problém brutality a vyjádření žáků jednoho pražského gymnázia. (Založil/a: nezaregistrovatelna)

pove
  31. 12. 2011, 17:26
Několik málo příběhů z dob socialismu - např. popisován případ spartakiádního vraha Straky, hysterie kolem šíření pohlavní choroby nebo tak nějak, už si to nepamatuji, příběh, na jehož základě F. Renč zfilmoval Requiem pro panenku. Tak nějak knížka o ničem, přišlo mi.
gabce
  6. 3. 2014, 11:26
příběhy, které jsou více či méně známé z dob vlády KSČ .. některé příběhy byli poutavé a zajímavé (pro mne např. příběh spartakiádního vraha či příběh podle kterého byl natočen fil Requiem pro panenku) ostatní průměrné ...
romualko
  18. 11. 2012, 22:53
Knížka obsahuje několik dobrých příběhů, napsaných podle skutečnosti.
Bohužel jsem musel strhnout pár bodů z hodnocení, pro příliš dlouhé a nezáživné komentáře.
katchenka
  6. 5. 2012, 16:14
Kniha mi přišla zajímavá, některé příběhy poutavé a některé už si ani nepamatuji. Co se týče tématu brutalita mládeže, je to stále aktuální téma, ale přišlo mi,že kniha nepřichází s žádnými převratnými myšlenkami.