Tajemství dámy

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Domino - 2009
ISBN: 978-80-7303-437-5

Domino (2009) 978-80-7303-437-5 321

Volně navazuje na knihu Nevhodný nápadník.

Francie a Anglie 1764.
Nestává se často, aby člověk potkal v malém francouzském hostinci jeptišku, která vztekle kleje. Když však tento zřídkavý úkaz spatřil hrabě Robin Fitzvitry, nepohoršil se, ba právě naopak: rozhodl se přijít záhadě na kloub. A protože trocha rozptýlení přijde vždy vhod, Robin nabídne sestře Immaculatě doprovod během cesty do Anglie.
Petra d´Averilo sice strávila spoustu let v italském klášteře, ale do jeptišky má věru daleko. Jen zvolila tento převlek, aby ukryla svou totožnost a mohla se skrývat před svými pronásledovateli. Po matčině smrti čelí neustálému nebezpečí, a tak se vypravila za svým otcem, anglickým lordem, který však nemá o její existenci nejmenší tušení.
Když ji osud svede dohromady s mladým šlechticem, vidí v něm šanci, jak přestát nebezpečnou cestu. Zprvu je pevně odhodlána využít pouze nabízené pomoci a odolat Robinovým svodům. Nebude však putování příliš dlouhé a nástrahy příliš nebezpečné, aby Petra dokázala uchránit svou čest, city i bedlivě střežené tajemství? (Založil/a: Marcelinka)

Bloodym
  16. 12. 2013, 17:24
Tato kniha volně navazuje na Malloreny. Docela jsem se na ní těšila, anotace vypadala dobře a s trochou nesmyslů v romantické literatuře počítám, tady to ale občas bylo trochu moc. Jedna hvězdička navíc je za hlavního hrdinu, který si získal moje sympatie, a námět.