Originální název: Diez mujeres
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Host - 2014
ISBN: 978-80-7294-783-6

Host (2014) 978-80-7294-783-6 331

Kniha Deset žen je znepokojující a překvapivý román, hluboce dojemný a lidský. Odvážný a objevný pohled na mezilidské vztahy v dnešním světě.
Devět žen, každá úplně jiná. Nikdy předtím se neviděly, a přesto spolu sdílejí své příběhy. Nataša, jejich terapeutka, se je rozhodla sezvat dohromady, neboť věří, že rány se mohou začít hojit jen tehdy, když se prolomí ledy mlčení.
Není důležité, odkud pocházejí ani z jakých poměrů vzešly. Je jedno, kolik jim je let a čím se živí. Všechny si na bedrech nesou tíhu strachu, samoty, promarněných tužeb a nejistoty. Někdy za to může minulost, s níž se nelze vyrovnat, jindy přítomnost, jež nepřináší to, co by si člověk přál, nebo budoucnost, která děsí. Matky, dcery, manželky, vdovy, milenky. Hrdinky tohoto románu přijímají Natašinu výzvu, aby se pokusily pohlédnout na svůj život novýma očima. (Založil/a: Katniss Lavender)

Marcela Serrano Marcela Serrano
*1951

bublynka22
  24. 7. 2014, 9:52
Román se čte velice dobře, protože realistický styl psaní vám umožní každou z popsaných žen zhmotnit. Každá kapitola nese jméno jedné z žen, což mu přidává na přehlednosti a čtivosti. Na jednu stranu mne z realističnosti románu trošku mrazilo, na stranu druhou jsem prožívala příběh s každou z žen. Takže to, co má správná kniha plnit, tedy vtáhnout do děje, zde rozhodně bylo naplněno. http://www.lacultura.cz/2014/02/jste-jednou-z-deseti-zen/
b.w.
  29. 9. 2014, 11:18
Některé příběhy byly zajímavé více, některé méně, ale všechny byly čtivé a vtáhly mě do děje. Co mi trochu na téhle knize vadí je to, že tak trochu nechápu její smysl, jestli šlo jen o odříkání jedenácti příběhů, tak mě to trošku zklamalo... Konec je takový nijaký, zkrátka přišli, vyprávěli a odešli.
cisty
  30. 6. 2014, 7:10
Příběhy všech deseti žen jsou úžasné. Skvěle popsané, všem "vypravěčkám" jsem věřila, všechny osudy mne oslovily. Ovšem závěrem jsem očekávala nějaké překvapení, nebo alespoň nějaké uzavření všech příběhů.
baida
  26. 1. 2014, 18:57
Velmi působivě napsané životní příběhy 10 žen,kniha,kterou bych si klidně přečetla i podruhé,rozhodně patří k těm,které po sobě zanechají stopy, nutí k zamyšlení a pamatují se i po létech ...