Motýlí ostrov

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4205-7

Knižní klub (2014) 978-80-242-4205-7 456

Diana Wagenbachová, berlínská právnička, odlétá do Anglie, kde umírá její milovaná teta. Ta v posledních slovech prosí Dianu, aby odhalila dlouho chráněné rodinné tajemství. Stopy minulosti Dianu zavedou do exotické krajiny, kde narazí na věštbu, která navždy změnila osud její rodiny, na zakázanou lásku, která nikdy neskončila, a na svůj vlastní osud... (Založil/a: Katniss Lavender)

Corina Bomann Corina Bomann

Morsie
  21. 1. 2014, 16:13
Do Motýlího ostrova se mi moc nechtělo - tyhle v historii se hrabající knihy moc nemusím. No nakonec jsem se nechala přemluvit a je to dobře. Už dlouho jsem nečetla takhle smutně krásný příběh. Člověku se až chvílemi sevře srdce. Navíc ta exotika, stará Anglie - všechno co mám ráda. Když nad tím uvažuju, každý máme svůj malý Motýlí ostrov...
Neli.studentka
  19. 3. 2014, 10:23
Trochu jsem se obávala červené knihovny, ale Motýlí ostrov je velice poutavě napsaný román s dobrou zápletkou a plynule se prolínajícími časovými rovinami. Kniha mě mile překvapila a potěšila.
Astonius
  3. 9. 2014, 13:31
Mě tato kniha zas tolik neuchvátila, dokonce jsem se musela nutit do čtení, natož abych to nějak emocionálně prožívala. Postavy byly povrchně vykresleny, nenašla jsem si žádný extra vztah ani k příběhu ze současnosti ani tomu z historie - a objevované "rodinné tajemství" mi bylo v základních obrysech jasné už od začátku. Hlavní příběh Grace mě trochu odrazoval z toho důvodu, že hlavní hrdince bylo teprve 18 let a i přesto, že šlo o historickou dobu, v níž se v tomto věku dívky běžně vdávaly, jsem ji brala prostě pořád jako dítě, které prožívá svou první lásku (byť osudovou), což mě moc nezajímá.
b.w.
  21. 9. 2014, 14:05
Pro mě je kniha taková - nenadchne, neurazí. Začátek je asi nejhorší, to jsem se do čtení vážně nutila, pak se to trochu rozjede, no a konec je zase nijaký.
Aspet
  10. 2. 2014, 13:48
Knihu mi doporučila známá, která z ní byla nadšená. Pořád jsem to brala s rezervou, ale opravdu mohu jen doporučit. Na konci jsem i uronila pár slz, což se mi u knížek moc nestává. Ještě teď, když si to vše vybavím, tak mě příběh dojímá.
niknikita
  26. 6. 2015, 17:49
Přesně tohle jsem potřebovala. Napětí, romantika, exotické prostředí Srí Lanky se střídá se současnou Anglií a k tomu tajemné rodové dědictví. Tento příběh mne naprosto pohltil - a to jsem nechtěla být patetická.
EvaPok
  7. 10. 2016, 18:41
Krásná historická a romantická kniha, která se četla jedním dechem. Překvapila mne jak se prolínala minulost s přítomností.. Kniha se mi moc líbila, doporučuji.
medvide
  10. 10. 2015, 9:35
Tato kniha mě naprosto pohltila. Autorka stvořila velmi poutavý příběh o hledání rodinné historie a sebe sama. Už se těším, na další knihu této autorky, protože tuto jsem si přímo zamilovala.
Ivana4
  12. 2. 2014, 8:29
Do Motýlího ostrova se mi ze začátku moc nechtělo, ovšem po doporučení mé dcery jsem ji začala číst. Nádherně psaná, historie - součastnost, do lidiček jsem se tolik zamilovala, že jsem doslova s nimi prožívala lásku i smutek, slzy také ronila a byla smutná z toho, že kniha skončila.