Duhová ulice

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Domino - 2014
ISBN: 978-80-7303-958-5

Domino (2014) 978-80-7303-958-5 528

I na tom nejpůvabnějším místě se může člověk cítit zoufale sám. Ale i ve chvílích největšího zoufalství mu zůstává naděje, že se vše v dobré obrátí. Důkaz přináší dva romány Lisy Kleypas, které jsou pro české čtenářky zahrnuty do jednoho svazku.
V prvním příběhu se seznamujeme s Markem Nolanem, jehož spokojený život starého mládence rázně přeruší tragická smrt sestry. Zůstal jediný, kdo se může postarat o její šestiletou dcerku – což je to poslední, o co kdy stál. Navíc holčička vůbec nemluví! V lehkém zoufalství se potýká s čerstvě nabytou odpovědností, když pak jednoho dne vstoupí do nově otevřeného hračkářství. A tam pracuje Maggie, pro niž je tento obchod únikem ze smutku po manželově předčasném skonu…
Druhý příběh nám představí Lucy, která se po trpkém dětství domnívá, že o lásku se člověk musí tvrdě zasloužit. Snad už začínala doufat, že i ona může být šťastná, ale pak přijde ledová sprcha: muž, kterého milovala, ji opustí kvůli její sestře. Lucy se proti lásce obrní. Nechce už znovu zažít takovou bolest. Jenomže jak má odolat kouzlu Sama Nolana, který jí znenadání vstoupil do života? To se raději odstěhuje z města! A pak přijde textová zpráva, která všechno změní… (Založil/a: Katniss Lavender)

Illaa
  31. 1. 2015, 1:03
Jednoduchý, čtivý, ale ničím překvapující příběh. Romantika, kterou najdete v každé druhé knize a již od začátku víte, jak se děj bude vyvíjet. Druhý příběh autorka alespoň trochu přikrášlila nadpřirozenými prvky, to byl ale krok úplně vedle.
TeddyM
  24. 6. 2014, 0:11
Škoda, že všichni muži nejsou jako bratři Nolanovi :) Jinak další zdařilé dílo mé oblíbené autorky. Měla jsem obavu, že mě její knihy ze současnosti nebudou bavit, ale Lisa umí překvapit :)
08adv
  29. 1. 2015, 21:53
Kýčovité, předvídatelné. V prvním díle znáte konec po první kapitole, v druhém díle dokonce po první stránce. Třetí díl nemá cenu ani číst, protože již z anotace dokážete sami vykonstruovat hlavní hrdiny, hlavní zápletky a hlavně ten velice nepředvídatelný happy end. Kniha, která vyplní dlouhou chvílu maximálně na záchodě či v hromadné dopravě.
Ivana4
  14. 9. 2014, 9:19
Tuto autorku jsem objevila náhodou a moc se mi líbilo její dílo Duhová ulice. Skládá se ze dvou dílů, první díl mě hodně nadchl, druhý už trochu zavání "kouzlama", ale i přesto jsem si pořídila další její díla. Moc se mi to líbilo.