Vegetace České republiky 4

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Academia - 2014
ISBN: 978-80-200-2299-8

Academia (2014) 978-80-200-2299-8 552

Čtyřdílná monografie Vegetace České republiky systematicky shrnuje znalosti o typech rostlinných společenstev vyskytujících se na našem území. Popisuje jejich floristickou skladbu, ekologii, dynamiku, rozšíření a hospodářský význam ve strukturovaném textu, který je bohatě doplněn barevnými fotografiemi porostů, mapami rozšíření, grafy a srovnávacími tabulkami druhového složení. Současně navrhuje kriticky revidovanou klasifikaci rostlinných společenstev, která vznikla na základě analýzy několika desítek tisíc fytocenologických snímků obsažených v České národní fytocenologické databázi. První tři díly monografie vyšly v letech 2007 až 2011 a byly věnovány nelesní vegetaci. Čtvrtý, závěrečný díl doplní chybějící informace o vegetaci lesů a křovin.
Kniha je základní referenční příručkou pro přírodovědce, ochránce přírody, zemědělce, učitele, studenty i všechny ostatní zájemce o biodiverzitu České republiky. (Založil/a: Katniss Lavender)