Nejsem blbá Popelka

Nejsem blbá Popelka

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Šarlot Niklová, ironická, tvrdohlavá, svá. Alan Adalbert, sofistikovaný, tvrdohlavý, svý. Neznají se. Potkají se. Nesnáší se. Zamilují se. Rozchází se. A ještě jednou si to zopakujeme. Příběh vypráví o Šarlot, která nesnáší svého nového šéfa. Ti dva na sebe reagují stejně jako kočka na vodu: Chlupy stojí a výraz kdo z koho je na místě. Po dlouhém boji se přeci jen dají dohromady a láska je na světě. Jenže, co Alanova snoubenka? Jeho rodina, která Šarlot nesnáší? Co si počne Šarlot s tyranským otcem? S Alanem, který se jí půl roku neozval a poté dělá, že jí nezná? „Sny nikdy nekončí.“ (Založil/a: casspy)

Cassy N. Cassy N.
*1985

Leticie
  6. 9. 2016, 16:21
Příšerné po každé stránce. Proč se vzhledem ke spisovatelčině blamáži nedohlédlo aspoň na jazykovou korekturu? Asi to vzala jako vedlejšák nějaká studentka střední s přehnanou vírou znalostí autorčina jazyka. Nebo někoho nebavilo to překládat a chtěl mít tenhle počin za sebou. Toho dotyčného v druhém případě chápu víc.
Nikol89
  13. 12. 2015, 10:19
Kniha dostala šanci jako oddechova literatura po doporučení z nejmenovaneho fora. Po prvnich 3 strankach jsem tusila ze bude patřit mezi velmi male množství knih které nikdy nedoctu. Kniha je přeplněná hloupymi prirovnanimi, chybami, nelogismy. (priznavam se, cetla jsem pouhych 20 stran - přečíst víc považují za plýtvání časem)
Hlavni hrdinka je naivní a hloupá s radoby vtipnymi (prostoduchymi) dialogy. Vše velmi předvídatelné včetně zapletky. Naprosté klišé. Vykrádání jinych knih a filmů.

Možná kniha zaujme někoho, komu je nact a zpříjemní mu čas, proč ne. Ovšem odvážuji se předpokládat že pro starší ročníky bude tato kniha utrpením a ztrátou času.

Naprosté zklamání
Pavlina8
  19. 7. 2015, 12:13
Naprosto trapný příběh, který nelze brát ani jako letní oddychovku. Nechápu, že někdo, kdo vychodil základní školu, může dělat takové otřesné hrubky naprosto ve všech gramatických jevech češtiny (nejčastěji podmiňovací způsob-bychom, byste, atd., dále shoda podmětu s přísudkem, dokonce i vyjmenovaná slova a spousta dalších). Je to ubohý pokus napodobit 50 odstínů šedi. Nechápu, jak to mohl někdo vydat. Nikdo to předtím nečetl? Nebo si těch hrubek nevšiml? Je to ostuda autorky po všech stránkách. :-(
makyna03
  24. 2. 2015, 11:15
Teda takhle kniha si komentář snad ani nezaslouží...opravdu se to někomu líbilo? Takovýhle kolotoč nezažiješ ani na pouti...autorka to s fantazií přehnala. Za mě palec dolů.
MishaM
  1. 2. 2015, 20:10
Autorka četla Padesát odstínů šedi a další podobný brak, kde se chudičká dívka s bohatým podnikatelem našla. Takže se i inspirovala.Za mne trošku ubohé,ale pro 13leté holčičky asi ok. O chybách raději nemluvím.. za mne opravdu málo bodů.M.
Vanda Drew Zázvorková
  5. 8. 2014, 13:49
Úžasná knížka :3 Sice pravopisné chyby, ale to mi nevadí :3 Je to přesně můj styl ! ;) :3 Doufám že bude další knížka :3
Markus1
  10. 3. 2014, 14:06
Hloupé, naivní a neuvěřitelně odbyté. Slátanina, u které se autorka (drze se považující za spisovatelku) ani neobtěžovala odstranit chyby!
casspy
  17. 1. 2014, 20:15
Mně se to líbilo a moc... Autorka píše, že se jedná o první dílo, tak jsem počítala se vším:o)Každopádně jsem se nenudila ani chvilku, stále se něco dělo a mě to bavilo.
Rolnička: Každý román je tak trochu pohádka:o)
rolnicka
  16. 1. 2014, 21:04
Zkusila jsem to jen ze zvědavosti a docela se obávám trvalých následků na mém IQ. Že je to hloupá a naivní pohádka, s tím bych se i smířila, ale pravopisné a stylistické chyby na každém druhém řádku už nezvládám.