Kluk a měsíc

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Baset - 2014
ISBN: 978-80-7340-144-3

Baset (2014) 978-80-7340-144-3 36

Když se v pokoji rozezní hodiny, Míša ví, že je čas spát. Sám si už vyčistil zuby a vklouzl pod peřinu. Maminka vešla do pokoje s pohádkovou knížkou a přisedla si blíž. V ruce jí šustí stránky, jak otáčí jednu po druhé. Tichý šustot papíru a klidný maminčin hlas Míšu rychle uspává, snad usne i sama noc, co se v černém kabátu přitiskla k oknu, aby slyšela její vyprávění. Míša, hračky i noc tiše oddychují. Jen kulatá Země se stále kolem své osy otáčí, přes den k Slunci čelem, v noci k Slunci zády. Do rána budou všichni spát. Opravdu všichni? Míša dnes nemá klidné spaní. (Založil/a: Kůstka)

alča87
  2. 2. 2014, 11:24
Připadalo mi, jako kdyby knížka neměla konec. Hezké ilustrace příběh, který se ztratil, bohužel nenahradí. Čekala jsem krásnou knížku s posláním pro děti, které se někdy v novinkách objeví, ale to se nestalo.
JK68
  7. 2. 2014, 14:02
Výborné ilustrace skvěle doplňují jednoduchý poetický příběh. Dětem se knížka hodně líbila - tedy, za mě i za dědi za 1!
mlhovina
  6. 2. 2014, 18:27
I malé dítě mohou budit zlé sny. Logické rozuzlení noční můry a probuzení šustěním padajících květů je hezký poetický příběh. Jednoduchých, didaktických knížek pro děti je v knihkupectvích víc než dost.