Balady

Originální název: Balady

Doplněk - 2004
ISBN: 80-7239-168-2

Doplněk (2004) 80-7239-168-2 68
Státní nakladatelství krásné literatury a umění (1960)

Wolkerovy balady se řadí mezi nejvyhledávanější texty moderní české poezie. Ačkoli jsou nedílnou součástí Wolkerova celoživotního díla, lze je na druhé straně považovat za relativně samostatný celek. V dějové linii pak ponejvíce rozehrává témata se silným etickým nábojem, v nichž se záměrně objevuje tehdejší společenská problematika. Tímto způsobem Wolker zároveň usiloval o obnovení epického rozměru balady, která většinou vyústila do pochmurného závěru dobové sociální tragédie, avšak díky svému nadčasovému zpracování přežila již téměř století od svého vzniku a stala se nejpopulárnější částí Wolkerova básnického odkazu. (Založil/a: Eeevik)

Bloodym
  3. 12. 2013, 2:40
Wolkerovy balady mám velmi ráda. Musím říct, že Balada z nemocnice mě opravdu dostala, byla drsná. Ale je to balada o námořníkovi, kterou jsem si zamilovala.
Veronika
  13. 5. 2013, 18:38
Priznávam, že akokoľvek drasticky to znie, "Balada o nenarodenom dieťati" je moja srdcovka. Aj napriek pochmúrnemu deju a nešťastným okolnostiam. Len škoda, že nepatrí medzi povinnú "četbu".