Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Sbírky básní

20%
1 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Sbírky básní
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

I. Noční motýl
před svítáním
II. Denní motýl
po svítání
III. Polední motýl

Současná západní tzv. civilizovaná a demokratická společnost ještě stále nepřímo nutí současného člověka v první řadě myslet, nikoliv cítit. Oproti agresivním a lživým neustále se opakujícím reklamním sloganům na cokoliv by mohla báseň působit na člověka jako pohlazení motýlích křídel, ale také jako blesk, který obsahem svých slov zasáhne čtenáře u dveří jeho třinácté komnaty, která skrývá těžší a delší cestu, než kterou člověk urazil ve vědě a technice. Je to cesta srdce, které je sídlem citů, které nás učí lásce mnohdy i proti naší vůli a proti našemu egu. Právě zde se člověk tím méně vyvíjí, čím více se obklopuje pohodlím, a podává výkony, díky kterým si může pořídit spoustu věcí, které ve skutečnosti nepotřebuje. Dnešní člověk má všeho víc, než spotřebuje, aby zapomínal, co opravdu potřebuje.
Pokud ale člověk uzná za důležité také své city, a přizná se k nim, může napsat báseň, nebo se stane, že ona si náhodou najde jeho. Mnozí své city vnímají, ale neumí jim propůjčit slova. Ale jsou i tací, kteří považují své city za slabost , kterou před světem musí skrýt. I pro ně jsou psány básně.
Básně jsou natolik důležitou, nově pojmenovanou realitou, že si nakonec samy u básníka vynutily formu a tvar, v podobě těchto sbírek, které se vám teď dostaly do rukou. Chtěly vzlétnout do světa lidí, aby tam stejně jako motýli hledaly svůj cíl.

Pseud.: Magdaléna Verneová (L.Karhanová) (Založil/a: Lenka Karhanová)

(více)  

Štítky

více  
Lenka Karhanová-Hromadová Lenka Karhanová-Hromadová
*09.07.1968

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace