Aimée & Jaguár

Originální název: Aimée & Jaguar

One Woman Press - 2003
ISBN: 80-86356-23-X

One Woman Press (2003) 80-86356-23-X 319

Dokumentární kniha německé novinářky o lásce mezi Lilly, árijskou ženou, matkou čtyř synů, a Felice, Židovkou ukrývající se před Gestapem, v době druhé světové války. Napsáno podle skutečné události; kniha byla zfilmována. (Založil/a: Dennie)

Erica Fischer Erica Fischer
*01.01.1943

karkulin1982
  11. 12. 2013, 15:56
V době,když jsem knihu četla mě naprosto nadchla. Zpracovat takové téma v dřívější době zajisté nebylo jednoduché. Po přečtení jsem strávila nějaký čas v Berlíně a úplně jsem si vybavila jednotlivé pasáže spojené s názvy ulic a míst.
tlachalek
  5. 8. 2013, 12:54
Moje srdeční záležitost. Škoda, že se kniha nedá vůbec sehnat a ten, kdo chce více poznat tento nádherný a zároveň smutný příběh, je odkázán jen na film, který (jak už píše Zipper) mnohé postrádá.
Zipper
  14. 10. 2011, 19:27
Dle knihy byl natočen film roku 1999 pod stejnojmenným názvem režisérem Maxem Färberböckem, viz. výše nominace. Ale jak už to tak bývá, kniha předčí film.