Originální název: The Royal Ranger

Egmont - 2015
ISBN: 978-80-252-3543-0

Egmont (2015) 978-80-252-3543-0 456
Egmont (2014) 978-80-252-2834-0 456

Když se Will stal členem hraničářského sboru, složil slavnostní přísahu. Teď se zdá, jako by pro něho nic neznamenala. Poté co byl jeho život rozvrácen strašlivou tragédií, nemyslí Will na nic jiného než na pomstu. Willovi znepokojení přátelé musejí najít způsob, jak ho odvrátit od temné cesty. S řešením přichází Halt: Will si vezme na starost učně. Všechny překvapí, koho Halt navrhuje – a je to žádost, kterou Will nemůže odmítnout.

Výcvik vzdorovité a svéhlavé dospívající dívky je náročný. A když Will na jedné výpravě narazí na bandu zločinců, musí se rozhodnout, co je pro něho důležitější, zda dotáhnout do konce svou pomstu, nebo zachránit nevinné životy.

V poslední knize série Hraničářův učeň je v sázce víc než kdy předtím. Je to Willova poslední výprava pro hraničářský sbor? (Založil/a: Elisa-Beta)

Bastet
  2. 4. 2014, 9:32
Po několika víceméně negativních ohlasech a zjištění, co že to bude za tragédii, jsem k tomuto dílu své oblíbené série přestupovala jako k radioaktivnímu materiálu. I první kapitola mě udržovala ve „strachu“, ale s každou další stránkou se vracel dobrý pocit z předchozích dílů. Kniha je opět plná úžasného kousavého humoru a úžasných postav. Při postupném zaučování nováčka v Hraničářském sboru jsem se neubránila vzpomínkám ale i srovnání (Halt učitel vs. Will učitel) s prvním rokem Willova učení. Část, kdy Will začíná vyšetřovat je trošku hlušší, ale většina knihy má spát. Řekla bych, že kniha je kvalitním zakončením této série. I když se nemůžu ubránit dojmu, že nás čekají nová dobrodružství nového hraničářova učně.
wwwhisk@s
  19. 1. 2014, 19:53
No to je teda fór... :D Sotva týden po tom, co to dočtu v originále, už tu máme překlad... no proč ne.
Osobně jsem byla dvanáctkou hooooooooodně, hodně zklamaná. Přišlo mi to, jakoby si Flanagan chtěl ještě přivydělat na slávě Hraničářů, když zklamalo Bratrstvo, a tak znovu otevřel již uzavřenou ságu. Osobně můžu říct, že dost neúspěšně. Prvních pár kapitol mě to bavilo a zároveň jsem nestačila žasnout nad tím, co se mezi 11. a 12. dílem stačilo stát. Pak kniha zajela do starých vyjetých kolejí z jedničky a až do konce nepřestala nudit. Dějově to taky bylo naprosto předvídatelné, každý zvrat byl jasný padesát stránek dopředu. Nebudu tady nic spoilerovat, každý ať si udělá vlastní názor. Tuhle sérii jsem milovala. Pokud tohle má být už opravdu konec (nevěřím tomu), tak je neobyčejně zoufalý a jenom vykrádá předchozí díly. Nicméně si to asi koupím, abych měla doma sérii komplet a abych zjistila, kolik toho překladatel zmršil.
P.S.- ta obálka českého vydání mě upřímně zděsila. To nemůžou myslet vážně...?
Ann-K.
  26. 3. 2014, 22:43
Trochu jsem se obávala, že J. Flanagan ubere na kvalitě a Královská hraničářka bude jen odvar předešlých dílů. Naštěstí tomu tak nebylo:)Děj je sice dobře předvídatelný ale Hraničářský humor prostě nezklame. Willa sem si oblíbila víc něž kdykoliv předtím a Mady příběhu dodala mnoho zábavných prvků :D Rozhodně sem se ani trochu nenudila.
Loro
  24. 9. 2014, 18:53
Dost dobrý díl, poprvé jsem se lekl " co se to sakra děje s Willem?" Potom to už bylo v poho a nakonec to dopadlo dobře :)
Dixiee
  3. 1. 2015, 21:05
Už to není co to bývalo, ale velice ráda jsem se do světa hraničářů vrátila. Autor čerpal ze zaběhnutého a fungujícího vzorce. Právě proto jsem se asi nemohla zbavit pocitu, zda tím kdo učí budoucí hraničářku není náhodou starý dobrý Halt.
Janice001
  16. 3. 2014, 15:12
Tenhle díl je podle mě jeden z nejlepších. Opět tam jsou ty známé vtípky u kterých jsem dostávala záchvaty smíchu. Ale byli i chvilky kdy jsem se málem rozbrečela. :)
I když už to není o Willovi a Haltovi... nebo resp. je, ale nejsou v hlavních rolích, se mi tato kniha líbila hodně.
melanie
  30. 6. 2014, 14:16
No tak tento díl se docela nepovedl. Ta tragédie mi uplně zkazila chuť číst cokoliv dál. Taky jsme už nesledovali příběh Willa, ale hraničářky Madie. Taky se z něho stal už starý chlap, skoro stejný jako Halt, který se v tomto díle v nějaké zásadní roli neobjeví. No prostě díl, který by si asi měli přečíst velcí fanoušci (třeba já), ale pro ostatní to je....prostě o ničem.
wikipetr
  30. 7. 2016, 17:46
Obsahuje spoiler spoiler Proč ji zabil, prooooooooooooooooč :'( Milovaná Allyss... jak nám to Flanagan mohl udělat...... ale jakože věřím, že ji vzkřísí, musí 8-) Tady jsem se snad poprvé v sériii fakt o Willa bál, nedivil bych se, kdyby ho Flanagan tady nechal zabít... vážně jsem se o něho bál jak víc o Halta v Halt v nebezpečí... anyway... skvělá 8-)
Dawson
  4. 3. 2014, 21:45
Miluji skvělý humor Johna Flanagana za prvních 50 stránek bych dal klidně 10 hvězd z 5, ale pak už to bylo jako ostatní knížky ze serie, neříkám špatné! Určitě je kniha zábavná a svět pana Flanagana miluju. Jediné co mi občas už vadilo bylo neustále podivování hlavních postav nad tím, že mluví se svými koňmi, kdyby to tam bylo několikrát, ale ono je to snad na každé stránce:D