Zabíječ bestií

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Polaris - 2002
ISBN: 80-7332-005-3

Polaris (2002) 80-7332-005-3 269

Z houfu válečníků chaosu se oddělil jezdec. Byl obrovský a jel na největším oři, jakého kdy Felix viděl. Zbroj měl neuvěřitelně zdobenou zářícími runami, jejichž vnitřní světlo zraňovalo oči. V jedné ruce třímal obrovské kopí s praporcem, na němž byl vyobrazen pařát svírající zářivou kouli. Druhou rukou mával mohutným runovým mečem. Na sedle měl připevněnou velkou válečnou sekeru. Zastavil se na dostřel od hradeb, rozpřáhl doširoka ruce a celé obrovské vojsko za jeho zády ztichlo.
"Teď nám řekne, že pokud se vzdáme, ušetří naše životy," řekl tlusťoch. Chtěl aby to vyznalo jako úsměšek, ale bylo znát, že by takovou nabídku s radostí přijal. Obr se obrátil k lidem shromažďujícím se na věžích a hradbách Praag. "Jsem Arek srdce Démona," prohlásil. "Přišel jsem vás všechny zabít."
Nad ledovým městem Praag se stahují bouřková mračna: Odporné hordy chaosu přitáhly ze severních krajů Kislevu, aby na ně zaútočily meči i magií. Pouze trpaslík Gotrek Gurnisson, trolobijec hledající slavnou smrt, a jeho přísežný společník Felix Jaeger stojí mezi silami temnoty a prastarým městem.

antoniana
  27. 5. 2015, 12:04
Skvělý díl, líbí se mi, že se i nadále svět Gotreka a Felixe rozšířil o další postavy, hlavně dvojčata byla zajímavá. Na druhou stranu je mi líto, že cesty některých postav v tomto díle končí, ale chápu, že čtu dark fantasy, takže bych si neměla stěžovat na častá úmrtí.
RajAthen
  18. 2. 2012, 23:02
Po druhém díle asi nejlepší díl série, kde (podle mně) měl nakonec Gotek najít svůj hrdinný osud. Žádný z následných dílů se tomuto již ani náhodou nevyrovnal, ani nepřipravil podmínky pro důstojný odchod našeho malého reka.