Originální název: Trapné povídky

Akcent - 2014
ISBN: 978-80-7497-065-8

Akcent (2014) 978-80-7497-065-8 128
Aventinum (1926) 102

Soubor Trapné povídky se skládá z osmi povídkových próz (Otcové,Tři, Helena, Na zámku, Peníze, Surovec, Košile, Uražený, Tribunál) autora Karla Čapka. Dílo bylo poprvé vydáno v roce 1921. Všechny povídky pojí opět filozofické zamyšlení nad dvojí tváří člověka a smutnění nad lidským osudem. (Založil/a: Eeevik)

Karel Čapek Karel Čapek
*09.01.1890 - †25.12.1938

Keatin
  6. 5. 2012, 21:47
8 povídek: Otcové, Tři, Helena, Na zámku, Peníze, Surovec, Košile, Uražený. Z těchto povídek mě zaujala nejvíce povídka Na zámku a Peníze. Zbytek jsem přečetl jen proto, abych nedokládala pana Čapka.
bublynka22
  10. 1. 2012, 18:06
Povídky o lidskosti napsané tolik typisckým slohem Karla Čapka vás vtáhnou do děje jako by vám jej vypravál váš vlastní soused nebo - jako by se kdysi stalo i vám.
lenickaa
  13. 2. 2013, 15:51
Povidky plne lidskych povah. Napr. zcela nelogicke chovani hospodyne v povodce Kosile. Prvni dve povidky Otcove a Tri byly velmi citove. Povidka Na zamku plna beznadeje, beznadej je vlastne takovy ustredni motiv. A samozrejme TRAPNOST situaci.