Babiččina lékárna nad zlato

Babiččina lékárna nad zlato Originální název: Babičkina lekáreň nad zlato
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Naši dávní předkové se nemohli spoléhat na antibiotika či jiné léky, byli odkázáni na pomoc přírody. V dnešní době se stále více zajímáme o přírodní léky, mezi které patří i bylinky. Léčivé rostliny jsou významnými pomocníky i v prevenci nemocí, při zvyšování imunity organismu a odstraňování následků chronických onemocnění. Tato kniha přispívá k rozšíření a prohloubení vašich znalostí o léčivých rostlinách a o možnostech jejich využití v domácích podmínkách. Věříme, že poznávání, sběr, zpracování a rozumné používání léčivých rostlin se stane zálibou přinášející užitek, zdraví a radost ze života všem, kteří vykročí do přírody za její rozmanitou krásou a dary. Další část publikace se zabývá kořením. Přiblíží vám jeho dějiny, zjistíte, kdy a odkud se k nám dostalo, věnuje se tradici koření a jeho použití i zvláštnostem jeho vůní a chutí. Díky této knize budete moci používat koření s větší odvahou a požitkem. (Založil/a: Irsibil)

Guinewera
  17. 2. 2015, 9:45
Knihu používám jako herbář - sbírám podle ní léčivé byliny, zjišťuji co a kdy z rostlin sbírat, jak je sušit a připravovat. Kniha nabízí i množství rad ke konkrétním onemocněním - např. čaj proti vysokému tlaku atd. Knížka má skvělou vazbu a je nádherně graficky zpracovaná. Je to ideální dárek pro někoho, kdo se zajímá o bylinky a koření. Formát není velký a je tak možné s knihou cestovat a poznávat byliny při výletech v přírodě. U podobných knih je důležité, aby obsahovaly byliny z našeho klimatu a prostředí, ve kterém žijeme. Toto kniha splňuje.