Originální název: The Hunger Games

Fragment - 2013
ISBN: 978-80-253-2048-8

Fragment (2013) 978-80-253-2048-8 328
Fragment (2010) 978-80-253-1012-0 328

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska... Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?

"Je to znepokojivá, násilná, strhující kniha, která generuje téměř neustálé napětí. Nemohl jsem se od ní odtrhnout." Stephen King

vladislaus
  27. 1. 2012, 15:42
Knihu jsem přečetl za pár hodin. Je to tedy čtivé, ale naprosto nemorální a neetické. Kniha pro mládež s brutálním vražděním mládeže. Kde to spějeme? Natočit film podle této předlohy je úplná zvrácenost.
Magyana
  5. 7. 2013, 14:26
Velmi příjemné překvapení.
Četla jsem, že je to kniha o mladých pro mladé. Hlavní hrdince je šestnáct. Hm... Mně bylo šestnáct před dvaceti lety. A i přesto jsem ji zhltla takřka jedním dechem.

Takže bych to s dovolením upravila.
Je to kniha nejen o mladých nejen pro mladé.
Smajlík.
Šmytec!
Jdu číst druhý díl.
janeicka
  3. 2. 2014, 12:15
Celá série Hunger Games mě nepustila od prvního do posledního dílu, musela jsem číst, číst a číst :-) První díl nás seznamuje se zemí Panem, s hlavními postavami a hlavně s Hladovými hrami. Ano, vyvražďují se zde děti, ale bůhví co my budeme za pár let sledovat v televizi za reality show. První díl měl spád, ale ta pravá akce a psychologie přichází až s dalšími díly.
Tiwala
  30. 9. 2012, 20:26
Velmi čtivý a záživný příběh. Knihu jsem měla přečtenou za pár dní. Bohužel mi zážitek trochu kazil fakt, že jsem nejdříve viděla film a až pak jsem se dostala ke knihám
Keatin
  30. 3. 2013, 20:28
Příběh, nad kterým člověk kroutí nevěřícně hlavou, ale zároveň se čte tak skvěle, že kniha nejde odložit, byť jen na krátkou chvíli. Jako uživatelka Tiwala, také jsem viděla prvně film, což mi zkazilo okamžiky překvapení, nicméně i tak jsem si čtení užila.

A bezpečně vím, že bych rozhodně nechtěla být hrdinkou této knihy ...
Kůstka
  2. 3. 2014, 14:26
Jednoznačně další má oblíbená kniha a tuším, že po přečtení dalších dvou dílů i série. Neumím si představit, že by se tohle dělo doopravdy, zavřít do Arény děti od 12 do 18 let a čekat, až se pozabíjejí.. Jdu na film :)
Bastet
  26. 4. 2012, 15:53
První díl téhle série mě nadchl. Sice než se dostali hrdinové do samotné Arény, tak uběhla půlka knihy, ale to vůbec nevadilo, protože i los a příprava na hry byla zajímavá. To co se odehrávalo v aréně bylo na jednu stranu fascinující a na druhou stranu otřesné. Proboha vyvražďují se tam děti ve věku mezi 12-18 lety! Kdyby to byli dospělí, tak nikdo nemá problém. Ovšem závěrečné Katnissino řešení problému Hladových her je luxusní.
lensha95
  1. 7. 2014, 9:23
Velmi čtivá kniha, kterou jsem přečetla prakticky během jedné noci. Knížky, kde jde o přežití mám ráda. Už se těším, až se podívám na film a jdu na další díly.
Nestea
  9. 3. 2012, 21:48
kniha je super od první stránky je neskutečně čtivá a ač nejsem zastánce tohoto žánru tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout a přečetla ji za pár hodin. :o) Nyní s nedočkavostí čekám na druhý díl - snad to knihovna nějak urychlí. :o) Výborné doporučuji. :o)
anishta
  10. 12. 2013, 21:34
Tak jelikož jsem viděla film, tak jsem zhruba věděla co čekat... Film se mi líbil, tak kniha mohla být jedině lepší a taky byla...

Velmi čtivé, kruté, ale věřím, že to Panemu Katniss v dalším díle natře a bude mega vzpoura no a jdu hned na další díl... :D
Rames
  25. 6. 2015, 13:14
Hodně čtivá kniha ačkoli netuším zda bych ji zvládla v tištěné podobě, protože postava Katniss byla středobodem děje , zatímco ostatní ustupovali do nekonečných dálav a tím se příběh zploštil .
Také mi moc nesedí styl vyprávění, kde jsou nám do nejmenších podrobností popisovány vnitřní pocity postav a na dialogy nezbývá místo.
achilles
  9. 10. 2013, 18:38
Kniha velice čtivá, napínavá se zajímavou myšlenkou. Myslím, že autorce nejde tak o násilí, jako ukázat, kam spěje dnešní svět, kdy se stále více rozevírají nůžky mezi TOP a spodinou. A může to samozřejmě vyústit právě i v tuhle "zábavu". Kdo může s jistotou říci, že těm zbohatlým bezmozkům bude do budoucna stačit pouze vraždění na PC??
Bloodym
  30. 11. 2013, 1:24
Námět knihy mě moc nezaujal a kdybych knihu nekupovala kamarádce, která mě o ni prosila, asi bych se k ní vůbec nedostala, ale když už mi ležela na stole, tak jsem se do ní pustila. A byla jsem příjemně překvapena. Hlavní hrdinka mi byla od začátku sympatická. Mužské postavy také, ačkoliv pro mě opět nebylo těžké uhodnout, se kterým skončí, ještě dřív než se příběh rozjel (vážně, asi už na tuhle literaturu začínám být stará).
LeaLea
  26. 1. 2012, 11:05
Tak jsem si zase našla sérii, u které se těším na pokračování. Nejsem si úplně jistá, jak se může vyrovnat pokračování nápadu z prvního dílu, ale styl vyprávění mi sedl a to hodně pomůže i méně záživným dějovým linkám.

---------------------

akret: Někteří lidé si holt všechny celosvětově populární bestsellery začnou plést s díly předních klasiků. Tohle jsou knihy především o vzrušení a zábavě. Že se sem tam povede nějakou protkat i hlubší myšlenkou, ji bonus pro čtenáře a jednoznačně pak příběh vyzdvihuje do popředí v žánru. Braku vycházejí denně stovky, a jsou tak šíleně napsané, že by při jejich četbě někdo s tak vysoko nasazenou laťkou jako výše zmiňovaný dostal infarkt :)
Jadelaine
  31. 10. 2015, 17:13
Jako ke každému bestselleru jsem ke knize přistupovala s určitou skepsí, ale už chápu, čím si získala tolik obdivovatelů. Je neuvěřitelně čtivá, postavy nejsou černobílé. Dost často je tu zmiňována neetičnost, ale to si nemyslím. Jde o nemožnost výběru a snahu přežít alespoň s trochou sebeúcty, o rebelství , o vzpouře proti nespravedlnosti a o krutosti lidstva k sobě navzájem . Za mě 5 hvězdiček.
Fade
  11. 9. 2015, 12:04
První díl Hunger Games má podle mě sílu především v nečernobílosti postav, což je vlastně něco, co je vidět v celé sérii, ale nikde ne tolik, jako právě v prvním díle. Celou knihu jsem strávila přemýšlením nad tím, kdo je kdo. Luštila jsem, co se skrývá pod maskou milého syna pekaře, snažila jsem se vypozorovat, jaký člověk je ve skutečnosti opilec Haymitch, a záhadou pro mě byl i Gale, který se v prvním díle sice prakticky skoro neobjevuje, ale díky Katnissiným vzpomínkám, jako by se her sám účastnil. No a Katniss..to je kapitola sama pro sebe. Ze začátku jsem se trochu bála, že v knize nenajdu moc prvků, které by ji řadily k dystopiím, ale to mi vynahradily další dva díly. První díl je ale i přesto asi mým nejoblíbenějším dílem této série, i když začátek třetího...a vlastně i střed třetího dílu...mě ohromily a vyděsily daleko víc, než celá první kniha trilogie.
Potulný mnich
  12. 3. 2013, 14:01
Kdo by se z nás chtěl ocitnout v Aréně Smrti a hrát životu nebezpečnou hru pro Kapitol, kde lidé přihlížejí k umírání,jak k nějaké zábavě, asi nikdo. Ale splátci musí projít peklem, zápasit o svůj život, jak s ostatními soupeři, tak s mutovanými zvířaty, s přírodou a doufat, že kdo zvítězí bude právě on. Vítěz v Hladových hrách je jen jeden...
Autorka má skvělý styl psaní, citově vypjaté chvíle dokáže obzvlášť detailně popsat, že si čtenář myslí,že je v Aréně Smrti právě on.
Mariana.
  13. 3. 2016, 1:17
Hodnotím s odstupem... Jsou knihy vícero druhů. V komentáři se budu soustředit na dva z nich. První - jsou knihy, které jsou neuvěřitelně čtivé... Čtete, čtete.. dočtete.. je Vám dobře. Pak jsou knihy DECHBEROUCÍ, kdy i po několika letech cítíte pohlazení, teplo na duši, jako by Vás něco hladilo něžně pírkem po tváři, ten pocit z knihy přetrvává i po letech... Tak Hunger Games řadím jasně do první skupiny :).
ondrasek
  26. 12. 2015, 17:46
Ani já jsem se nemohl od knihy vzdálit na delší dobu a větší vzdálenost. Hodně chytlavá story, napínavá a varující.
Co dodat?
Jedna z nejlepších knih, kterou jsem tento rok přečetl. Možná že konec je kapku přislazenej, ále čert to vem.
Dávám do oblíbených, jdu číst dvojku a podívat se po filmové verzi.
Lucianna
  7. 9. 2014, 19:15
No mě se to zase tak moc nelíbilo a není to tím že jsem první viděla film a pak přečetla knihu. Knihu jsem přečetla hlavně proto že se mi nelíbil film. Nejsem z toho tak "vodvázana" jako moje nejlepší kamarádka :-)
Bernadette
  14. 8. 2014, 22:32
Čtivá a strhující knížka. V určitých částech až trochu znepokojivá, ale každopádně se zajímavým námětem a hlubší myšlenkou. Bohužel jsem se ale nemohla ztotožnit s hlavní hrdinkou. Buď mě štvala a nebo mi byla ukradená, nehledě na to, že jejich "romance" mi místy připomněla Twilight...
scajo
  12. 4. 2014, 9:40
Výtky o nemorálnosti a rapidní snižování hodnocení kvůli námětu jsou úplně mimo mísu. Děti byly nuceny zabíjet se navzájem už v minulosti a autorčina vize, že by tomu tak mohlo být i v budoucnosti, která je vlastně kombinací dnes nepředstavitelné vyspělosti a na druhou stranu totální bídy, není vůbec nereálná. Zvlášť při vědomí, kolik lidí a tvůrců televizní zábavy je dnes ovlivněno fenoménem reality show, jejíž princip je úplně stejný jako v této knize, jen vyhnaný do extrémů. Nicméně mně osobně představa, že by v budoucnosti někoho nadřazeného napadlo mstít se za vzpurnost "poddaných" právě tím, že jim každý rok vezme děti a nutí je navzájem se zabíjet v reality show pro zábavu těch nadřazených, přijde spíš děsivě znepokojivá, než nemorální a odsouzeníhodná. Palec nahoru za to, jak kontroverzně si autorka dovolila poukázat na rychlý vývoj a stále větší otevřenost dnešních reality show. Skvěle napsaná kniha, která nemá slabá místa.
wwwhisk@s
  17. 2. 2013, 15:12
Hunger Games mají v mém žebříčku takové zvláštní místo. Rozhodně nemůžu a ani nechci tvrdit, že to byla jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Zároveň ji ale nemohu postavit ani do průměru, protože ji z něj něco vyzdvihuje - její čtivost, nápad a jistáýý originalita. Co mi tu ale opravdu, opravdu chybělo, bylo vykreslení charakterů postav. Uznávám, jde o četbu pro mládež, kde je to v podstatě normální, ale prostě mi to vadilo. Všechno bylo takové ploché, bez hlubšího rozměru. A bez hlubší promyšlenosti a vnitřní logiky. Zhlédla jsem i film, který se mi extrémně nelíbil. Takže - u téhle knihy doporučuju moc nepřemýšlet, jinak vám začne tak trochu vadit nepromyšlenost a nelogičnost příběhu, jak už tady myslím, někdo napsal.
G8
  19. 2. 2013, 18:14
Zajímavý nápad, za kterým v mnoha ohledech pokulhává jeho zpracování. Největším kladem i záporem celého díla jsou jednoznačně postavy. Autorce se povedlo vystavět celkem hluboký charakter v podobě Katniss, která neváhá jednat bez skrupulí a manipulovat s city ostatních, aby dosáhla svého, což je příjemná změna oproti plochým šablonovitým postavám podobně laděných knih. Zároveň úspěšně ignoruje jakýkoli rozvoj vedlejších postav, z nichž žádná nevybočí ze své nevýraznosti.
Ajka13
  8. 2. 2013, 21:20
Konečně! Konečně jsem se dostala k tomu si to taky přečíst. Bohužel (nebo naštěstí?) jsem napřed viděla film, který mě neskutečně nadchl a navnadil, takže jsem se vrhla na knihu s určitým očekáváním. A jsem opravdu nadšená. Kniha má spád, ale zároveň je tam dost místa na podrobnější popis různých postav a prostředí, díky kterému má čtenář větší šanci děj si představit. Fantazie autorky nezná mezí, svět Panem zní v jejím podání tak věrohodně a realisticky, až mě napadlo, jestli takhle jednou opravdu neskončíme (doufám, že ne!). Moc se těším na další knihu, kterou jsem musela odložit stranou kvůli třem povinným četbám, které se mi mezitím nahromadili na stole.
Ailees
  29. 6. 2014, 21:38
Pokud bych měla první díl Hunger Games shrnout dvěma slovy, řekla bych: extrémně znepokojivé. Nedokázala jsem se ubránit srovnání s Kingovým Během o život... Vím, srovnání není na místě, ale přece – obě knihy popisují možnou budoucnost až moc reálně (a obě jsou navíc velice čtivé). Možná právě skutečnost, že si takový život dokážeme představit, dává příběhu jeho sílu. I s Katniss je celkem jednoduché se ztotožnit – i přes její sklony k paranoie, hysterii a absolutní nedůvěru ke každé osobě v okolí. Ale řekněte sami, jak byste se na jejím místě chovali vy...
Gereth
  17. 11. 2012, 14:31
Přestože hlavní myšlenka je několikrát provařená, nějak se podařilo S. Collins mě neustále držet u knihy. Vzledem k tomu, že je to navíc velice krátké, sjel jsem to nakonec za něco málo přes jeden den. Přičítám to zejména absenci jakýchkoliv brzd a vycpávek. Moc se tu nepopisuje a hlavně se pořád něco děje. Slušná vyvraždovací oddechovka. Skutečný děj a větší hloubka přichází ale až v dalších dílech. // 70%
Veronika
  6. 11. 2014, 21:26
Mám zvláštny prístup ku knihám, ktoré číta každý, ktoré sa hneď filmujú, sú bestsellermi a kinohitmi... Hunger games je jednou z nich. Takže som to prečítala až potom, čo som si to s rodinkou v rámci filmového večera pozrela. No a mám z toho veľmi rozporuplné pocity. Na jednej strane je to veľmi čitateľné a má to skvelý námet. Na strane druhej je to extrémne amorálne - vzájomné vraždy medzi 12- až 18- ročnými deťmi? (A ešte je to aj literatúra pre mladých...) a plné logických/štylistických etc. chýb. Už po piatich vetách som si nebola istá, či to vôbec dočítať chcem... No a nakoniec to skončilo treťou hviezdičkou za záver.
Vikyna
  4. 10. 2013, 20:00
Tak se musím jenom přidat k ostatním čtenářům pějícím chválu na tuto strhující knihu. Dostala jsem se k ní po shlédnutí filmu a první věc, která mě zaujala byla věrnost filmového zpracování - myslím, že jsem ještě neviděla film, který by byl tak přesným obrazem knihy.
Samozřejmě, morálka v ději je příšerná, jedná se však o smyšlený svět, což člověka aspoň přinutí k přemýšlení o tom, jak daleko je od takovýchto extrémů ten náš skutečný svět.
Melian
  7. 8. 2013, 11:48
Ano, neetičnost této knihy je často zmiňovaná. Naše 21. století je ale neetických a odporných věcí plné, a já bych se nedivila (s nadsázkou řečeno), kdyby se v dalekém budoucnu opravdu děti zavíraly do arén, aby bojovaly na život a na smrt a potěšily tak zvrácené a rozmazlené publikum. Každopádně kniha je to skvělá, já se od všech třech dílů nemohla odtrhnout (první díl pro mě rozhodně nejlepší).
Fešná Bleška
  7. 4. 2015, 18:05
Přečteno za cca. 5 hodin - stránky ubíhají pod rukama, do situace se vcítíte velmi rychle a už se od knihy neodtrhnete. Na druhý pohled už to zas taková pecka není. Čtivost totiž spočívá ve velmi, velmi jednoduchém stylu psaní, které nedovoluje jakékoli obraty či slovní hříčky, nad kterými by jste se museli zamýšlet. To je pro mě asi největší kámen úrazu - kniha budí dojem příběhu napsaného třeťákem s omezenou slovní zásobou. Přitom nápad jako takový je i celkem originální, pro někoho neetický a nemorální, nicméně stále skvělý. Hlavní hrdinka zas takové sympatie nebudila. Přes celkem časté zmínky o jejích emocích, pocitech a náladách na mě zapůsobila dojmem necitlivého člověka. Samozřejmě, v rámci svého přežití musela mít kamennou tvář, ale zdálo se mi, že má chvílemi i kamenné srdce. Tahle kniha měla potenciál, škoda jen toho stylu, který mi drásal už po desáté stránce nervy...
wendieta
  11. 3. 2012, 20:13
Už dlouho jsem knihu nepřečetla jedním dechem za pár hodin. Odpočinková kniha, nic náročného, doporučuji.
svenny
  5. 11. 2012, 12:54
Tahle kniha se spatne hodnoti. Na jedne strane je namet, ktery je skvely (ackoliv originalni moc neni). Na strane druhe je rozvleklost, potlacovani predstavivosti ctenare (prilisnymi popisy) a v nekterych mistech dost neuveritelne utloukani potencialu nametu, coz je na zabiti.

Kniha se cte dobre, i kdyz neustale popisy modnich vystrelku a designu satu patri podle me spis do kategorie "Harlekyn".

Hrdinka mi bohuzel pripomina podobny "Hralekynsky vylev", a sice Twilight Sagu (zvlast kdyz ted zacinam cist 2. dil). Mozna mam jenom stesti na divky ve svem okoli, ale takhle uvazujici bytost jsem jeste nepotkal (nastesti).

BTW, souhlasim s uzivatelem kiadorian.
Katniss Lavender
  21. 5. 2012, 20:19
Jedna z nejlepších knih, které jsem v poslední době četla! Naprosto mě nadchla originálním nápadem a lehkostí s jakou se čte. Ani na chvíli mě nenudila. Absolutně nelze brát vážně někoho, kdo o knize s hodnocením 93% prohlásí, že je to sračka!!! Není a nikdy nebude! V mých očích je to další literární perla, která stojí za přečtení...a ne jedno! :)
Bred
  20. 5. 2015, 23:20
Už dlouho jsem nečetl nic zajímavého post-apokalyptického. Zajímavý příběh, strhující a nečekané dějové zvraty, příjemně vykreslení hrdinové i společnost... Film jsem viděl omylem jednou, dojem na mě neudělal, kniha ano. Jdu na další díl ;-)
99/100 (bod dolů za ten film...)
Rumbelle
  11. 2. 2015, 14:47
Tahle kniha byla pro mě nemastná neslaná. Čekala jsem něco jiného. Myslela jsem si kdoví jak to bude hrozné když se tam mají všichni pozabíjet, ale pomalu jsem si ani nevšimla, že tam někoho zabili. Ale + je v tom že kniha se krásně rychle čte a děj je zajímavý, i když mě do sebe děj nevtáhl a žádné postavy mi nepřirostli k srdci. Přišlo mi že jsou tam všichni svým způsobem dokonalí.
RenataHopsinka
  23. 11. 2014, 19:11
Tuto knihujsem si zapůjčila v knihovně a po jejím přečtení jsem okamžitě zatoužila jí mít a k tomu i další díly, které v tu dobu vyšli. Teď mám celou sérií a musím říct, že je fantastická. Je fakt, že nejkrásnější mi stále připadá první díl, ale i tak skvělé knihy.
Nikolka001
  28. 8. 2013, 17:34
Nemám slov. Čtivý příběh, který nutí člověka číst dál a dál. Ze začátku jsem nevěděla, co mám od knihy čekat. Kniha mi ale dala to nejlepší, co mohla. Jsem opravdu nadšená.Katniss jsem si již od začátku velmi oblíbila. Každý okamžik jsem s ní prožívala. Knihu můžu jedině doporučit.
Poison_Ivy
  20. 8. 2013, 9:58
“You don’t forget the face of the person who was your last hope.”

Když jsem poprvé vzala do ruky tuhle malou černou, nenápadnou knížku, nikdy by mě nenapadlo, že se do ní tak začtu a tak zamiluju.

Postapokalyptická Amerika, kde vznikla země jménem Panem. Tahle země je tvořená ze 12 distriktů a hlavního města. Kapitolu. Dříve bylo distriktů 13, ale po občanské válce byl tenhle distrikt srovnaný se zemí a jako připomínka, že nemá cenu Kapitolu odporovat, byly stvořeny hry, Hladové hry, ve kterých každoročně soutěží 24 dětí, dívka a chlapec za každý kraj, ve věku od 12 do 18. Přežít a vyhrát může však jen jeden.

Svět, který Suzanne Collins vytvořila je svým způsobem naprosto úžasný. Samotné hry jsou kruté a nemorální, ale co si budeme nalhávat, za chvíli by to klidně mohla být realita. Co spisovatelka umí opravdu dobře, je vědět, kde kapitoly ukončit. Vždycky jsem si řekla, tak ještě jednu, jenže ona to ukončila tak, že mi to prostě nedalo a musela jsem si přečíst další. A takhle to šlo pořád dokola.

THG si u mě vybojoval nejen vysoké hodnocení, ale místo hluboko v mém srdci. Pokud některá knižní série bude chtít zaujmout její místo, bude mít hodně těžký úkol.

Melindaaaa
  2. 7. 2012, 23:43
Hunger games jsem začala číst hned večer po shlédnutí filmu-nejen, že mě to uchvátilo, ale hlavně jsem hladověla (:D) po vysvětlení, některých věcí, které se do filmu samozřejmě nemohou vejít-(na počítači, protože jsem ještě neměla čtečku a nemohla počkat, než se dostanu ke knížce). Čtení na počítači nicméně na zážitku neubralo a moc se mi celá trilogie líbila. Přečetla jsem ji prakticky jedním dechem :) A nevím jak vy, ale já mám za sebe jasno-u mě vítězí Peeta-mého srdce šampion :D. Kdo má rád příběhy, které mají spád a nápad a kde se může objevit i kapka nenásilné (noo) romatiky, tak si Hunger games musí přečíst :)Na okraj-film je podle mě jednou z nejlepších filmových adaptací knih, jakou jsem měla tu čest vidět.
Ruxandra
  23. 4. 2012, 19:12
Asi bych to ohodnotila jako... pěkné. Pěkné a čtivé. Rozhodně jsem četla i lepší knihy, ale nápad to má v zásadě dobrý a určitě si přečtu i další díly. Po shlédnutí filmu se mi líbilo, že se drželi docela dost předlohy, ale vadilo mi, jak vykreslili vztah Katniss a Peeta. Protože to o proti knize působí, jako by se do něj Katniss na konci vážně zamilovala, při tom v knize je to celé o dost složitější. I když chápu, že ne všechno lze zahrát a ztvárnit přesně.
Ruffy
  20. 1. 2014, 21:11
Prosím? No páááni na takovouhle knížku dlouho žádná jiná mít nebude. Přečetla jsem jí jedním dechem, během dvou dnů, pomalu mě ani nenechala spát. Řadím ji mezi své nejoblíbenější, protože něco takového už jsem dlouho potřebovala. Neuvěřitelný příběh a jsem moc zvědavá jak se jim vydařilo udělat film. Vrhám se ihned na druhý díl, i když se bojím, že budu trochu zklamaná. Dvojky jsou prý vždy horší, nu ale čož. Já se těším! :)
andilek666
  20. 7. 2012, 12:18
Byla mi doporučena kamarádkou a já jí doporučovala dál... =o) Jedna z nejlepších knih, které jsem tenhle rok četla =o)
TajemnaM
  22. 10. 2011, 12:54
Z téhle série jsem četla jenom jeden díl, a to arénu smrti. Do dalších dílů se mi nechce, protože podle je tahle kniha opravdu dobrá sama o sobě. Napínavá, čtivá, realistiká a přitom ne nudná. Je jasné, že to nejsu věci jko například Hrabě Monte Christo, které přečkají staletí, ale jak už zde bylo řečeno, po HP a Twilight přichází další série. Horší než HP lepší než Stmívání.
P.S. Ostatní díly číst nechci, protože jsem si jistá, že by mi to dojem z Arény zničilo.
hous.enka
  19. 5. 2016, 9:21
Young adult literaturu beru jako výbornou oddychovou četbu a přesně takové Hunger games jsou. I když hned druhým dechem dodávám, že myšlenka je mnohem závažnější, když o ní a jejích důsledcích přemýšlíte. Těším se na druhý díl.
honzik10
  27. 11. 2014, 21:18
Kniha byla jedna z nejlepších co jsem kdy četl. Příběh byl čtivý a těžko jsem se od něj odpoutával. Nevím co tam bylo to, co vás u čtení drželo, každopádně to obdivuju. Mám tu knížku 3 v 1 a tak se těším na druhý díl, který brzo začnu. Jinak k tomuhle... no prostě super, ikdyž už jsem viděl film. Je to téměř stejné
Gigant
  22. 4. 2014, 16:56
Obsahuje spoiler spoiler

Tuto knihu považuji za poměrně kvalitní čtivo. Kniha využívá různé finty (například cliffhangery na konci kapitol, aby byl čtenář nucen pokračovat) k vyvolání dojmu rychlého dějového spádu. Ve skutečnosti se však kniha obvykle uprostřed kapitol dost vleče a až moc místa je věnováno vysvětlení nevysvětlitelného - psychologii hlavní postavy Katniss, jejíž názory jsou neucelené a zmatečné (bez nichž by však postava působila ještě nesympatičtěji - viz filmové zpracování). Za zklamání považuji dvě věci, zaprvé, že se autorka rozhodla napsat další dvě pokračování a zadruhé, že kvůli tomu nedokázala poskytnout uspokojující závěr této první knihy (ať už by to bylo zabití Katniss nebo Peety).

Nicméně, při čtení knihy jsem byl spokojen a většinu nedostatků jsem dokázal přehlédnout.

5* - 90/100.
nechapacka84
  16. 1. 2014, 19:57
nechapacka84 dnesupravit
POZOR KOMENTÁR OBSAHUJE SPOJLERY !!!!
Vidím trailer na film Hunger game, vravím si, knížky bývajú lepšie, a táto spôsobila ošiaľ, naviac ma pri tisícovke hodnoteniach 93 percent a je 14-tá najobľúbenejšia kniha. Vravím si, toto nemože byť náhoda a idem do toho.
Otváram knihu, 10. strana a dej stále ubieha z pohľadu jednej osoby, troška mi to vadí, ale nebudem "škarohlíd", príbeh mi to určite vynahradí.
Strana 50 prvykrát ma napadá, že to je hovadina, príbeh má toľko logických chýb, až pôsobí skôr detsky, než veľmi dobre hodnotená antiutopistická kniha pre dospelých.... (alebo?)
Nevzdávam sa a pokračujem ďalej, síce som asi 10 strán čítal nevediac o čom, na strane 60 zisťujem, že to vôbec nevadí. Musím ale uznať, že ma zaujíma koniec, a tak pokračujem, mám pocit, že horšie to byť nemože.
Môže! superhrdinka je neskutočne blbá a superhrdina neskutočne dutý (hlavne nech neplodia deti, pretože už i pre tak sužovaný svet, to bude určite posledná kvapka).
Dostávame sa konečne k nejakej akcii, vravím si, ale pozooor, ono to snáď nakoniec nebude tak zlé, najlepšia kámoška mŕtva, cítim snád i čosi ako pohnutie citov....a ejhle, bum prásk a začíname sa muchlovať v akejsi jaskyni. Hmmm tak to predsalen môže byť i horšie.
Začínam bojovať s pocitom, že knihu jednoducho nedokončím. Ale keď ja tak nerád nedokončené knihy... Pokračujem ďalej. Kniha má slušné tempo, nikde sa moc nevlečie a číta sa pekne. A horšie to už predsa ozaj nemože byť. Dostáváme sa do veľkého superfinále a čaká nás posledný súboj na život a na smrť, a na scénu vybiehajú .... ......pozor chvíľka napätia...........
...mutované klony vlkov a mŕtvých bojovníkov.... ................. WTF??
Priaelia takto: Že sa nejaké americké tupelo odchované na fast foodoch, všetkých možných i nemožných verziach x-factoru, zoombie snímkov, a iných cipovín v tejto zvrátenej disco disneyovke vzhliadne, ba je to v takejto kultúre považované za EPICKÝ príbeh.... Nu budiž. O Američanoch veľkú mienku nemám. O nás (Česi, Slováci) som mal ale ďaleko väčšiu.
olla
  5. 1. 2014, 21:20
Nějak se mi nelíbí, že knih s touto tématikou (vražedné reality show(přibývá - namátkou Running Man, 15 minus- a že se možná v budoucnu mohou stát i skutečnou realitou. Na druhé straně heslo Panem et circences patřilo do starého Říma, takže jsme za tu dobu vlastně nikam nepokročili, snad jen v tom, že na podobné podívané se nechodí do cirku či Kolosea, ale vymaštěné mozky je sledují z pohodlí svých obýváků. Dost znepokojivé, ale vcelku dobře napsané, až na ten romanticky zaláskovaný konec. Ale jde o knihu pro mládež, takže proč ne. Dávám tři hvězdy
Plue
  21. 11. 2013, 20:37
Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Vlastně všechny tři knihy jsou naprosto skvělé. Kniha nepostrádá myšlenky, akci, napětí. Nejde se od ní odtrhnout. DOPORUČUJI

1 2 3 4