Když vás pohltí plameny

Když vás pohltí plameny

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1062-3

Argo (2014) 978-80-257-1062-3 320 Překlad: Jiří Hanuš

Vítejte ve světě Davida Sedarise, nejpopulárnějšího amerického humoristy současnosti! Jeho knihy se drží v čele žebříčků bestsellerů, prodalo se jich už bezmála deset milionů a byly přeloženy do pětadvaceti jazyků. Sedaris bývá přirovnáván k Marku Twainovi, Jamesi Thurberovi či Robertu Fulghumovi – a když čteme jeho sbírku laskavých i humorných vyprávění, nazvanou Když vás pohltí plameny, pochopíme rychle proč: od drobných každodenních momentů se autor brilantně dostává k základním lidským věcem. Když autorovi kupříkladu jednou vypnou vodu, napadne ho, že by k uvaření kávy použil vodu z vázy s květinami, a řetězením asociací se dostane z francouzského venkova až ke komicky trapné vzpomínce na nákup drog v jednom karavanu na venkově v Severní Karolíně. Jednotlivé texty knihy tak tematicky přecházejí od bizarních či komických hlavolamů všedního života – třebas od incidentu, při němž autorovi v letadle vypadne z pusy přímo do klína spolucestujícího pastilka na kašel, nebo pokusu ubránit svůj domov před neurotickým zpěvným ptactvem tím, že všechna okna vyplní obaly gramofonových desek – až k nejniternějším lidským pravdám. (Založil/a: Barabura)

David Sedaris David Sedaris
*26.12.1956

bublynka22
  24. 7. 2014, 9:50

mam z té knížky rozpačitý pocit, jako čtení na cestu asi ano, ale jen pujcene z knihovny...posudte sami
Paulie
  26. 5. 2014, 21:28
Otřesně nudné. Toť jest asi vše, co k této knize mohu říct, dokázal jsem se dokopat ke zhruba 70té straně, abych již sám sebe nedokázal dále trýznit a přemlouvat.

Možná je chyba na mé straně, ale opravdu jsem neobjevil absolutně nic alespoň vzdáleně vtipného, nedej bože inteligentního. Sedarise na vždy odkládám a ignoruji, děkuji, ale čtvrtina knihy opravdu stačila.