Soumrak bohů

Originální název: When We Were Gods

BB art - 2003
ISBN: 80-7341-052-4

BB art (2003) 80-7341-052-4 430

Když krásná Kleopatra VII. Egyptská zdědila jednu z nejbohatších zemí světa, stála teprve na prahu dospělosti. Od počátku vlády ji pronásledovaly intriky jejích dvořanů, a brzy musela před nebezpečím prchnout z paláce a žít v exilu. Alexandrii mezitím ovládla cizí armáda a její vlastní sourozenci plánovali, jak ji připravit o trůn. Kleopatra, která již neměla co ztratit, se spojila s jediným mužem, který mohl Egyptu zajistit mír: s Iuliem Caesarem. Výsledkem byla vášnivá láska k Caesarovi, která Kleopatru uvrhla do světa nebezpečných intrik a bojů – světa, který ji nepřestával fascinovat ani po Caesarově smrti.
Na vrcholu sil a slávy se Kleopatra zamilovala do Caesarova chráněnce a nástupce, Marka Antonia – neomaleného, neodolatelného a osudově nespolehlivého muže, jemuž se postupně vzdalovala naděje na vytoužené ovládnutí Říma a s ní mizely i Kleopatřiny vyhlídky na mír pro její milovaný Egypt. Když se nakonec vše obrátilo proti ní, hrdá královna zosnovala poslední velkolepý tah, který měl zachránit její děti a impérium a zajistit jí místo v pantheonu, chrámu bohů. (Založil/a: Alouatta Caraya)

VerenaLord
  22. 2. 2013, 23:08
Kniha je velmi zajímavá, příjemně se čte, ale měla jsem dojem, že stále na něco čekám a to něco stále nepřichází. Škoda, kniha měla našlápnuto na velice dobré hodnocení, ale bohužel.
hedinka
  28. 5. 2012, 20:33
Kniha je svižná, příjemně napsaná - přečetla jsem ji jedním dechem. Jen škoda, že konec se drží ve stejné lince a negraduje..