Historie trestu smrti

Historie trestu smrti Originální název: Peines de Mort

Rybka Publishers - 1998
ISBN: 80-86182-05-3

Rybka Publishers (1998) 80-86182-05-3 407

Ucelená publikace postihující dějiny a současnost trestu smrti. Kromě obecných dějin používání trestu smrti ve světě se český čtenář seznámí s dějinami katovského řemesla u nás a praxí hrdelního trestu do roku 1990, kdy byl absolutní trest zrušen. (Založil/a: Alouatta Caraya)

Martin Monestier Martin Monestier
*??.??.1942

Barabura
  24. 2. 2011, 16:40
Ze začátku si musel můj žaludek trochu zvyknou, ale pak to šlo. Prostě zvědavost a touha po informacích přebila ten pocit hnusu. A když jsem si ještě představila, jak na těch mučidlech trpí někdo koho z duše nemám ráda, tak to byla zábava.
ForFreedom
  9. 7. 2012, 15:53
Zajímavé, to určitě, a vzhledem k tématu a doplňujícím ilustracím i dost působivé, ale snad v každé kapitolce se našlo něco, co postrádalo větší serióznost a důvěryhodnost. Což ve finále působí víc jako mainstreamová prvoplánová psycho příručka typu Enigma a spol, než jako kvalitnější historická publikace. A né, že by se z tohohle tématu nedalo vytěžit víc i to druhé. Ale aby to nevypadalo, že jenom kritizuju, protože HTS nakonec ničím nezakrývá k jakému typu čtenářstva míří primárně (a historikové to asi nebudou) - některé typy poprav byly zpracovány docela slušně a kdyby se s nepodloženými informacemi zacházelo víc s nadhledem, mohlo to být za víc, takhle jen 3,5/5 - taková dobrá věc před spaním ;)
Adri-Anna
  7. 2. 2013, 14:03
Zdařile napsaná kniha. K získání základních katovských dovedností postačuje :-) Některé kapitoly pokulhávaly, byly zahlceny nedůležitými jmény obětí. "Obyčejným" trestům věnováno moc pozornosti skrz nezajímavé příběhy (Upálení, Gilotina). Naopak ty, které oplývaly určitým "puncem krutosti", jsou popsány jen na pár stránkách.
Nejlépe hodnotím: Smrtící půst, Ukřižování, Kůl v těle, Elektrické křeslo a článek 'Krysa ve službách čínských katů';-)
pove
  30. 12. 2011, 19:53
Uááá, první dvě čtení jsem měla všechny fotografie přikryté papírem, protože jsem nějak nemohla strávit hrůzné čtení a zároveň hrůzné fotografie. Už jsem otrlejší, v podstatě dokument o lidské zrůdnosti, bezcitnosti, nenávisti, moci, hlouposti... prostě o všem, čím se lidstvo může pyšnit. A že je čím. JEN PRO SILNĚ ŽALUDKY, NEKECÁM.
SADS
  25. 9. 2016, 15:48
Velice poučná kniha, co všechno si lidé dokáží dělat navzájem a co v minulosti dokázali s lidským tělem je opravdu dechberoucí. Nedoporučuji číst slabším povahám.
katchenka
  6. 5. 2012, 16:19
Kniha se mi líbila. Mám ráda "šokující" literaturu. Nepřišla mi tak hrozná jak píší čtenáři pode mnou:) Spousta informací, které jsem neznala. Doporučuji
Orbi
  14. 9. 2014, 23:22
Jednoznačně jedna z nejzajímavějších knih, kterou jsem kdy četla ... byť to může znít lehce zvráceně.
Mohu jen doporučit.
markuz
  27. 7. 2013, 9:35
Pro mě osobně je to kniha z desítky nejlepších, které se mi dostaly do rukou. Přirovnal bych to asi jen k návštěvě povrchového dolu na hnědé uhlí: zvráceně se mi to líbilo.
Cakee
  21. 7. 2013, 14:41
Musím říct, že je to opravdu hodně zajímavé čtení... Myslím, že v zemích, kde existuje ještě dnes trest srmti... můžou být osouzení rádi za injekci...