Zkouška dítětem

Originální název: Baby proof

Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0074-7

Argo (2009) 978-80-257-0074-7 320

Nejdřív přijde láska, pak manželství a pak dětský kočárek? Není to sen všech žen? Claudie Parrové tedy rozhodně ne. Nakonec se seznámí s Benem, který děti také nechce, a uzavřou spolu tradiční svazek manželský. Ben však po dítěti zatouží. Román americké autorky Emily Giffinové, která píše dnes stále populárnější knihy mapující současný stav manželství a rodičovtsví, vypráví o tom, co se stane, když ve spokojeném svazku nastane okamžik, kdy chce každý partner něco jiného, a to v tak základní otázce jako mít děti. Je to román o věcech, které uděláme, ale také neuděláme, z lásky. (Založil/a: skjaninka)

Emily Giffin Emily Giffin
*20.03.1972

Keatin
  24. 2. 2012, 12:10
Knihu jsem přelouskala jedním dechem. Kniha odráží velice aktuální téma, a to rozhodnutí ženy nemít děti. Autorka to pojala velice odlehčeně, nezabředávala do zbytečné tragiky a psala to tak, jak jsem to cítila i já. Proto ani konec knížky pro mne nebyl překvapením, protože to prostě jinak skončit nemohlo :)...proto knihu hodnotím velice pozitivně.
psychoklara
  29. 3. 2014, 19:11
Jde o zajímavé téma, ale kniha nepřináší nic převratného. Příběh se odehrává v Americe ve značně snobském prostředí, ale autorka to hned ze začátku ústy Claudie přiznává a sama i trochu kritizuje. Nicméně některé pasáže mi přišly v tomto ohledu opravdu ujeté.
Emily Giffin skutečně umí psát a i když se v knize stále jen tlachá o vztazích, nemůžu říct, že bych se vyloženě nudila. Spíš jsem potřebovala pauzu od toho neustálého řešení citů (jako když moc dlouho koukáte na seriály :)). Závěr se mi líbil, přestože v případě Claudie se dal očekávat, u jejích sester jsem byla překvapená a potěšená závěrečným rozuzlením.

Pokud by existovala soutěž o nejošklivější obal, rozhodně bych tuto knihu nominovala :).
teite
  8. 5. 2014, 18:07
Souhlasím s psychoklarou, že obal je přímo odporný - čekala bych, že skrývá nějaký horor. Knížka mě neurazila, ani nenadchla - připadala mi zbytečně rozvláčná, místy nudná, neustálé hovory o vajíčkách a spermiích byly dosti únavné. Ztotožňuji se plně s hláškou, že tolik jsem o vejcích nemluvila ani na Velikonoce :-) Závěr očekávaný, není to můj šálek kávy.
Quinty
  8. 3. 2014, 20:04
Jako všechny knihy od této autorky je i tato velmi čtivá. Opravdu, knihu přečtete jedním vrzem. co víc k tomu říct.