Něco vypůjčeného

Originální název: Something Borrowed

Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0169-0

Argo (2009) 978-80-257-0169-0 345

Jak vypadá verze Nebezpečných známostí pro 21. století?Debut americké autorky o dvou nerozlučných kamarádkáchz dětství s různými povahami, kdy se jedné daří vevztazích a druhé ne, kdy jedné jde zábava a druhé práce,kdy se jedna zamiluje do snoubence té druhé a stojí předvolbou, zda se vzdát lásky kvůli přítelkyni a ztratit mužesvého srdce, anebo kamarádku, která svému snoubencizas tak věrná není, zradit, oslovil tolik čtenářek, že sezdá, že se v moderní vztahologii trefil do černého. Názevodkazuje k viktoriánské pověře, podle níž má mít nevěstana sobě něco starého (symbol její rodiny), něco nového(symbol naděje do budoucna), něco vypůjčeného (proštěstí od kamarádky) a něco modrého (až do 19. stoletíbarva svatebních šatů). (Založil/a: skjaninka)

Emily Giffin Emily Giffin
*20.03.1972

Keatin
  19. 4. 2012, 21:31
Emily Giffin píše parádně. Knížky vždy zhltnu za chvíli (až mě to mrzí). Ani tato kniha mě nezklamala. I když jsem četla dříve druhý díl (Něco modrého), ničemu to nevadilo. Děj krásně odsejpá, nejsou tam zbytečné pasáže, které nutí přeskakovat, je to ze života ...A musím se přiznat, že Rachel je mi mnohem sympatičtější. :)
Evelýny
  31. 8. 2015, 16:48
Neříkám, že mě kniha úpně zklamala, ale já spíše čekala příběh přítomného okamžiku. Ještě jsem pochopila rozebírání minulosti formou vzpomínek, ale úplně jsem se ztrácela v úvahách Rachel ,,co by kdyby". Je to kronika jednoho přátelství od dob holčičích střevíčků až po svatební lodičky. Zde - zdá se - přátelství skončilo. A opravdu skončilo? Počkám si na druhý díl. Mně byla sympatická postava Ethana, který se tímto příběhem jenom mihnul.
Titi47
  23. 9. 2013, 17:15
Přečteno za jeden den-pro ženy pohodové čtení.Četla jsem i knihu Něco modrého a tu jsem zvládla další den. Zkouška dítětem se mi líbila asi nejvíc...