Královna na útěku

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Alpress - 2014
ISBN: 978-80-7466-177-8

Alpress (2014) 978-80-7466-177-8 240

Smrt Václava II. a jeho syna Václava III. vynese Jindřicha Korutanského a Annu, nejstarší dceru krále Václava II., na český trůn. Anna zoufale sleduje, jak neschopný Jindřich uvádí království do chaosu. Navíc prohraje boj o královskou korunu se sestrou Eliškou a jejím ženichem Janem Lucemburským. Nešťastná tajně v noci opouští Pražský hrad… (Založil/a: Selene)

Ivana Sobotková
  25. 9. 2016, 9:30
Tak můžu říct,že se mi četla daleko lépe než kniha Zimní princezna.Byla daleko napínavější,ale co mi zde chybělo,byly letopočty,protože zde bylo docela dost popsaných panovníků a já se v nich dost ztrácela,jinak hodnotím knihu velice kladně a určitě stojí za přečtení:)
rjpl
  22. 7. 2016, 16:19
Na začínající autorku je to velmi dobře napsané a jistě je to i výzva k dalším knižním dílům. Text je stručný záměrně. Rozsáhlé romány typu těch od Ludmily Vaňkové se obtížně prodávají i vydávají. Dnešní čtenář sahá spíše po kondenzovanější látce. Vondruškova díla jsou velmi čtivá, ale ta nejobsáhlejší jistě nevyjdou v tolika pokračováních jako ta o Oldřichovi z Chlumu. Myslím, že autorka nechtěla psát rozsáhlou epopej, nýbrž čtenáře (a hlavně čtenářky) zabavit.
Fanda74
  20. 6. 2016, 6:44
Mám rád historickou beletrii a úplně mi nevadí nepřesnost a někdy až zkreslování některých faktů tak, aby pasovaly do čtivého příběhu. Je asi dost těžké najít tu správnou míru. Z českých dějin mám nejradši asi Vlastimila Vondrušku, ale tentokrát jsem sáhnul po románu Violy Slavíkové. No přečetl jsem to, ale je to hodně zjednodušené a takové strohé, přitom 14. století a boj o český trůn (Přemyslovci, Habsburkové, Lucemburkové), to je celá studnice příběhů - v podstatě taková Hra o trůny v reálném světě, v našich podmínkách. Je to taková pohádka a lehké čtení, čekal jsem víc, i když příběh znám, tak vyprávění o královně Anně Přemyslovně, nejstarší dceři Václava II a manželce Jindřicha Korutanského mě zaujalo. vím to, co jsem věděl před tím. Na druhou stanu se to hezky čte, čtenář se dobře orientuje v jednotlivých postavách a nemusí mít žádné extra historické znalosti, aby věděl kdo je kdo a o co vlastně jde.