Cizinec

Originální název: Foreigner

Triton - 2003
ISBN: 80-7254-394-6

Triton (2003) 80-7254-394-6 439

První kniha série Atevi .

Kolonizační loď Phoenix se ztratila při průletu hyperprostorem a po strastiplném putování dorazila k obyvatelné planetě. Ta však už své obyvatele měla...
Nyní, dvě století po katastrofální válce s domorodými atevy, žijí obě rasy v přísném apartheidu, neboť ani jedna z nich není schopná pochopit tu druhou. Je tu však jedna výjimka... (Založil/a: skjaninka)

vladislaus
  20. 6. 2012, 14:36
Mě tato kniha vůbec nezaujala, dočítal jsem ji téměř s utrpením, abych se dozvěděl co za blbost z toho vyleze. Hlavního hrdinu pořád pronásleduje nějaké nebezpečí, pořád to řeší a pořád je to nuda a kecy a kecy. Na začátku knihy se také seznamujete s nějakýma postavama, které najednou úplně vymizí.
Balu
  7. 6. 2013, 23:21
Na druhý pokus dávám čtyři hvězdy za námět (civilizační střet s kulturou, která (mimo jiné) používá zabijáky jakožto legální způsob řešení sporů, je prima nápad); ovšem jen jedinou za styl psaní. Kniha zachycuje veškeré myšlenkové pochody hlavního hrdiny, které se většinou točí v kostrbatých kruzích a jsou velmi, velmi dlouhé. Při vypuštění nebo přinejmenším redukci těchto pasáží by byla kniha poloviční, a ač bychom neznali nejjemnější nuance atevské kultury, já bych byl pro.
P.S.: (4+1)/2 se sice nerovná 2, ale vyprávěcí tempo je skutečně HODNĚ ubíjející.
Esther Darnett
  30. 11. 2013, 10:41
Neskutečně propracovaný svět plný vlastní energie. Autorčino studium polytologie se tu odráží více než kladně.
Zlatokrt
  11. 9. 2012, 21:46
Dle mého názoru je tento díl nejslabším celé série a přitom rozhodně patří mezi nadprůměrné knihy. Některé pasáže jsou poněkud zmatené a ne tak čtivé, ale vhodně uvede čtenáře do děje. Každý další díl mi pak připadal lepší a lepší - poslední díly jsem doslova hltal.