Cyteen 1: Zrada

Originální název: The Betrayal

Triton - 2003
ISBN: 80-7254-378-4

Triton (2003) 80-7254-378-4 397

Rozsáhlý Hugem oceněný román Cyteen se odehrává ve světě „Firemních válek“, v nichž proti sobě stojí stará Země a Unie nových kolonií. Genová inženýrka Ariana Emoryová, ředitelka laboratoře Reseune, kde jsou vytvářeni umělí lidé, je zavražděna. Hlavními podezřelými jsou její političtí protivníci Jordan Warrick, jeho klonovaný syn Justin a adoptovaný umělý „az“ Grant. Začíná štvanice na podezřelé a děj se postupně dramatizuje. Laboratoře Reseune se rozhodnou vyklonovat a znovu obnovit osobnost Ariany Emoryové... Cyteen je rozsáhlou freskou plnou intrik, lží, překvapivých zvratů, vědecké politiky a politiky vědy. Cyteen je bitevní pole koloniální Unie a Země. (Založil/a: skjaninka)

Gran
  29. 1. 2011, 23:08
Byl jsem velmi překvapen, když jsem zjistil, že celá sci-fi trilogie se netočí jen kolem technologických (ne)dostatků lidstva, ale naopak se dívá na budoucí lidstvo z pohledu politologie, sociologie, lehce psychologie... a ostatně celkově se v trilogii skrývá určité filosofické zamyšlení nad tím, jaké lidstvo je, kam spěje a jak by asi vypadalo v době, kdy už je rozšířené mimo svoji rodnou planetu, má za sebou první kontakt s mimozemskou civilizací a vynalezlo nadsvětelný pohon (v tomto pořadí).