Vetřelec

Triton - 2005
ISBN: 80-7254-630-9

Triton (2005) 80-7254-630-9 521

Druhá kniha série Atevi.

Před více než dvěma sty lety se hvězdná loď Phoenix ztratila na kolonizační výpravě. Po strastiplné pouti našla konečně obyvatelnou planetu. Ta však už své obyvatele měla... Nyní lidé žijí v křehkém míru s domorodými atevy. Obě rasy jsou však natolik odlišné, že jakýkoli přímý kontakt je omezen na jediného speciálně vyškoleného tlumočníka – paidhiho. To se ale brzy změní. Hvězdná loď, o níž se všichni domnívali, že zmizela navždy, se vrátila. Co příchozí z vesmíru chtějí? Kdo jim to má poskytnout? A kdo z nich bude mít největší prospěch? Ve světě, v němž neexistují slova „láska“ a „přátelství“ a kde je vražda legálním, byť trochu extrémním způsobem řešení sporů, paidhi Bren Cameron zjišťuje, že jeho skutečnými protivníky nejsou nevyzpytatelní atevové, ale nepřátelé velmi, velmi lidští. (Založil/a: skjaninka)

Balu
  25. 6. 2013, 23:25
Úvodem: kniha není lepší než první díl (Cizinec), ale už jsem tak nějak věděl, co očekávat.
Prostředí, ve kterém se příběh odehrává, je stále velmi zajímavé - máme zde křehkou rovnováhu mezi původním obyvatelstvem a lidskými přistěhovalci, přičemž do této situace přiletí domněle dávno ztracená lidská hvězdná loď. Kniha se dále zaobírá pouze diplomatickými a politickými pokusy tuto krizi zvládnout.
Zkrátka, jak jsem říkal už minule - příběh výborný, vypravěčské tempo příšerné. Navíc s chybami v překladu.