Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Na vlnách Baltu

100%
5 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Na vlnách Baltu Originální název: The Surgeon's Mate
Poprvé vydáno celosvětově: 1980

Nejnovější vydání:
Talpress - 2013
ISBN: 978-80-7197-474-1
Počet stránek: 352
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Talpress (2013) 978-80-7197-474-1 352

Další dobrodružství Jacka Aubreyho, kapitána lodí britského Královského válečného námořnictva, a jeho přítele Stephena Maturina, lékaře, přírodovědce a agenta britské výzvědné služby, začíná v Novém Skotsku v Kanadě, odkud se oba vracejí domů do Anglie. Tou dobou je Spojené království Velké Británie a Irska ve válce jak s Napoleonem tak se Spojenými státy americkými. Po návratu Jack se Stephenem přijímají nabídku vést výpravu do Baltského moře, kde se na strategickém místě nachází ostrov, který je třeba získat pod britskou správu. Po velmi úspěšné misi se při proplouvání Lamanšským průlivem jejich loď dostane do velmi silné bouře a Jack je nucen přistát na nepřátelském francouzském pobřeží v Bretani. Čeká je vězení v pařížském Templu a tentokrát jsou díky Stephenově práci tajného agenta vysvobozeni politickou frakcí, jejímž zájmem je svrhnout Napoleona. Stephen s Jackem obdrží listiny pro krále Jiřího III. a potají nastoupí na loď převážející zajatce zpět do Anglie. (Talpress) (Založil/a: Zany)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

prkali
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 2. 2015, 9:14
Kvízová otázka č. 1:
Jak se stalo, že se na palubě lodi Shannon objevil Saturnin?!?

a ještě č. 2 (která se vztahuje ke všem Aubrey-Maturinovkám, ne jen k Na vlnách Baltu):
Co má společného kapitán Aubrey s kapitánem Janewayovou (USS Voyager, NCC-74656)?

Co mám na O'Brianovi nejraději? Asi jeho humor. Čtenář ale musí číst velmi pozorně, někdy by si ani nevšiml. Jindy ale nevšimnutí nepřipadá v úvahu:

Gothenburg bylo posmutnělé město, jehož velká část byla nedávno vypálena, a jeho obyvatelé byli smutní lidé oblečení v šedých vlněných oděvech, kteří holdovali pití a sebevraždám (na řece podél Ariel propluly za tu dobu, co tu krátce kotvila, tři mrtvoly), cizince však vítalo vlídně. Vojenský velitel města jim ihned poskytl střelný prach té nejvyšší kvality a daroval jim uzené sobí jazyky a soudek nasolených včelojedů obecných. Ten dal Stephenovi se slovy: "Prosím, přijměte ode mě tento soudek včelojedů."
"Včelojedů, pane?" vykřikl Stephen, vyrušen ze svého obvyklého klidu.
"Nejsou to jen obyčejná káňata," odvětil velitel, "ani káně rousná; nemějte obavy. Jsou to všechno včelojedi, přísahám."
"Věřím vám, pane, a velmi vám děkuji," odvětil Stephen. "Mohu se zeptat, jak se sem dostali?" dodal a pozorně se na soudek díval.
"Sám jsem je tam dal," pochlubil se velitel, "vlastníma rukama a sám jsem je vybíral. Pěkní vypasení ptáci, i když bych to neměl říkat."
"Zastřelil jste je, pane?"
"Ne, ne," odpovědl velitel poněkud překvapeně. "Včelojedi se nesmí střílet: zkazí to tak zcela jejich chuť. Ne, my je vždy uškrtíme."
"A jim to nevadí?"
"Myslím, že nijak zvlášť," soudil velitel. ...