Čas travičů

Podtitul: Zabili královnu!

Brána - 2014
ISBN: 978-80-7243-678-1

Brána (2014) 978-80-7243-678-1 312

Charlotte de Frontenac uprchla z kláštera, kde se měla stát řádovou sestrou, aby se její matka mohla zmocnit otcova majetku. Charlotte našla útočiště u své tety paní de Brecourt. Jedné noci zabloudí a stane se náhodným svědkem hrůzného tajného obřadu v opuštěné kapli. V té době se nad Paříží a nad dvorem Ludvíka XIV. Vznáší neblahý duch travičské aféry. Paní de Brecourt ukryje Charlottu v Calais-Royal u mladé vévodkyně orleánské, princezny falcké. Před Charlottou se otevírá neobvyklá cesta komnatami královských paláců, mnohem nebezpečnější, než by se zdálo. Dívka se hříčkou přírody velmi podobá bývalé lásce Ludvíka XIV., čímž vzbudí tichou zášť paní de Maintenon, která právě vyhazuje ze sedla královu milenku paní de Montespan. V okamžiku krajního nebezpečí ji zachrání královna Marie-Terezie. Leč ne na dlouho, za čtyři dny královna umírá… Podezřelá úmrtí, černé mše, taná láska, ochránci mizející ze dne na den. Co si Charlotte počne? Zabili královnu! je první svazek románové fresky na pozadí travičské aféry, v němž čtenář nachází intriky a napětí, které Juliette Benzoni s potěšením a virtuozitou rozvíjí. (Založil/a: mitulka)

Bella
  17. 10. 2014, 8:54
Dle mého názoru množství dlouhých francouzských jmen odvádělo od děje samotného, protože jsem pokaždé musela uvažovat, zda jsem ho už četla nebo ne. Příběh samotný se mi líbil a byl uvěřitelný vzhledem k věku hlavní hrdinky a době, kdy se odehrával. Uvidíme v dalším díle, kam hlavní postavy intriky na královském dvoře dovedou.