Som husákovo dieťa

Profil knihy je v jiném jazyce

Som husákovo dieťa Originální název: Som husákovo dieťa
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nezistené / Iné - 300
Počet stránek: 2012

Nezistené / Iné (300) 2012

Nie je nič horšie ako istota, že veci sú navždy nemenné. Komunizmus a jeho prisluhovači predurčujú životy ľudí vo východnom bloku. Do tejto doby prichádza nová generácia, ktorá si hľadá vlastné cesty a neverí červeným frázam svojich rodičov.
Jozef a jeho priatelia milujú všetko, čo nenávidí štát - rockové koncerty, slobodu, Kryla, Magorove básne. Jeden z nich na protest proti "komančom" spácha samovraždu. Ostatní za svoj vzdor dostávajú "iba" po papuli.
Osobné príbehy hrdinov vyrastajú na pozadí posledných rokov normalizácie. Vo vzduchu cítiť zvláštne napätie. Potom prichádza revolúcia, ktorá zásadne ovplyvní životy ľudí v Československu. Do nového života hlavného hrdinu ešte zasiahne posledný pozostatok socialistickej výchovy tzv. stagnácia mozgu - základná vojenská služba.
Práve tu hlavný hrdina Jozef prichádza k poznaniu, že šialenstvo teroru nevyrastá len z chorých ideológií. Za všetko môžu konkrétni ľudia v konkrétnych situáciách.
Kniha Juraja Jordána Dovalu Som husákovo dieťa je hlbokým svedectvom o hľadaní vlastnej cesty a zmyslu života. (Založil/a: Sahara)