Jednou orel

Originální název: Once an Eagle

Knižní klub - 2001
ISBN: 8024206714

Knižní klub (2001) 8024206714 957

Román, prvně publikovaný v roce 1968 v době války ve Vietnamu, se stal celosvětovým bestselerem a jeho hrdina, Sam Damon, je vzorem již několikáté generace vojáků a povinnou četbou amerických mariňáků. Kniha vypráví osudy Sama Damona, čestného a přímého profesionálního vojáka, několikrát vyznamenaného za statečnost v obou světových válkách, a jeho kolegy důstojníka, Courtneye Massengala, sobeckého a povýšeneckého politika, který postupuje vzhůru na profesionálním žebříčku pomocí šikovných machinací v zákulisí. Od bitev první světové války, přes kasárenský život v meziválečném období, až po smrtící džungle Pacifiku druhé světové války, sledujeme vývoj a narůstání konfliktu mezi oběma muži, konfliktu, který vrcholí zradou na posledním bojišti studené války, ve Vietnamu. (Založil/a: Davedd)

Anton Myrer Anton Myrer
*03.11.1922 - †19.01.1996

Vlašule
  20. 1. 2016, 12:11
Jedna z nejlepším knih co jsem kdy četla, strhující děj, krutá realita, i pro mne s Posledním kabrioletem srdcová záležitost.
Davedd
  17. 4. 2010, 20:23
Strhující osud obyčejného člověka, který celý svůj život zasvětil válce a postupně si prochází první polovinou 20. století. Nádherný válečný román, společně s Posledním kabrioletem srdcová záležitost.