Pád andělů

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Motto - 2014
ISBN: 978-80-2670-0470

Motto (2014) 978-80-2670-0470 288 brožovaná

Je to šest týdnů, co andělé apokalypsy sestoupili na zem a zcela ovládli dosavadní poklidný chod moderního světa. Ve dne jsou lidé v San Francisku, kde žije i Penryn a její rodina, zastrašováni pouličními gangy, v noci tu panují strach a podezření. Penryn se snaží v chaotickém městě přežít a ochránit svoji rodinu, ovšem do té doby, než je její sestra Page unesena anděly. Penryn je ochotná pro záchranu sestry udělat cokoli... (Založil/a: Eli.)

Susan Ee Susan Ee

hanci.hp
  18. 4. 2016, 15:31
Už dlouho jsem nečetla žádnou knihu tak dlouho. Zpočátku se to strašně táhlo, zvažovala jsem, jestli číst dál nebo odložit a sáhnout po něčem jiném. Je sice pravda, že první polovina knihy je taková nemastná neslaná, téměř o ničem, ale ve výsledném dojmu z knihy byly i tyto informace k pochopení některých věcí podstatné.
Vlastně se tak do dvousté strany neděje vůbec nic. A pak se to najednou strhne a nestíhala jsem přečtené řádky ani pomalu vstřebávat.
Jako kdyby se autorčino psaní vyvíjelo s každou další stránkou.
Celou dobu jsem byla přesvědčená, že dám knize tak maximálně dvě hvězdičky a to jen za ten nápad s anděly.
Ale po dočtení musím hodnotit lépe :).
Nápad výborný, zpracování průměrné... Výsledek poměrně dobrý.
A ne, do skupiny YA věkově již dlouho nespadám.
ARosen1
  6. 7. 2016, 12:12
Od téhle knihy jsem moc nečekala, takže sem byla velice příjemně překvapena. Hlavní hrdinka mi byla celkem sympatická a Raffa jsem hodně oblíbila. Jediné co mi trochu chybělo, bylo že tam pořádně nebylo vysvětleno, co se vlastně před těmi šesti týdny stalo. Jinak skvělá kniha.
Dragita
  18. 2. 2015, 3:22
Dlouho jsem přemýšela nad hodnocení, ale dám plný počet, i když se v příběhu objevily do očí bijící faktické chyby a místy zmatený popis akce. I na zvláštní styl psaní autorky jsem i po sto stranách zvykla.
Příběh to byl silný hlavně díky skvělým postavám - odvážné Penryn a její šílené matce, nebo tajemnému andělu Raffimu.
Už pár měsíců mě kniha nepohltila tak, abych ji přečetla za jeden večer. A i když jsem věděla spoustu spoilerů, konec mě totálně dostal. Měla jsem během čtení občas problém se do situace vžít (styl psaní), ale závěr byl naprosto brilantní. Tím pádem si hned seženu pokračování!
Mark.
  10. 10. 2016, 10:58
Z počátku mi vadil styl psaní, ale rychle jsem si přivykla. Když pominu některé chyby, tak kniha byla velmi poutavá a akční. Četla se velmi rychlým tempem. Jsem ráda, že autorka zvolila napínání citů mezi Penryn a Raffe. Je to neobvyklé, aby hned po sobě nehupsli, takže velmi vítám :-)