Pod dekou

Pod dekou Originální název: Blankets

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-603-4

BB art (2005) 80-7341-603-4 582

Pod dekou je první objemný komiks v dějinách tohoto žánru, kterému nakladatel věřil natolik, že jej vypustil v knižní podobě rovnou, aniž by jej měl otestovaný v nějakých sešitových či časopiseckých vydáních. Jde vlastně o velmi civilně, ale přitom nápaditě a zábavně líčený příběh autorova dětství, mládí a první velké lásky. Zároveň se tu řeší problém lidí, kteří byli vychováni na mírně řečeno nábožensky horlivém (a nemírně řečeno fanatickém) americkém venkově a kteří se pak zpod téhle deky i zpod jiných dek obtížně derou ven. Je to vražedně přímočarý příběh, při kterém si vzpomenete na vlastní věk nevinnosti a lásky tolik, až vás to píchne u srdce jako rampouch z pravé wisconsinské zimy. (Založil/a: Davedd)

#víra  #láska
Craig Thompson Craig Thompson
*21.10.1975

Introvert
  27. 7. 2016, 23:26
Jednoduše prostá a prostě jednoduchá kniha v nejlepším slova smyslu. Co kniha nese předkládá prostě, jednoduše a přitom nesmírně hluboce.
,, ...... všechno ostatní z křesťanství.... Bible, kostely, dogma... jenom to klade překážky mezi lidi a kultury. Upírá nám to radost z lidské krásy. A nevšímá si to všech těch mezer, které zaplní jenom individuální odlišnost."
O této knize by se dalo hodiny a hodiny hovořit.
irulan
  25. 5. 2013, 18:24
Půjčila jsem si to zcela náhodně v knihovně a musím říct, že mě tato kniha překvapila jednak hloubkou svého sdělení, uspořádáním vyprávění i grafikou. Je to jedna z knih, kterou bych si koupila.
Odvaha a upřímnost, s kterou autor líčí intimní okamžiky svého života, reflexe a sebereflexe a nepřímá a nezaujatá kritika pokrytecké křesťanské společnosti, mě přiměla k poděkování za autorův pokorně využitý dar od boha.
Upřímné, pokorné, něžné.....mě se to velmi dotklo...
Jaroslaf
  23. 3. 2015, 4:55
Má duše romantika tento Grafický román (uznejme, že se toto značení se pro něj hodí mnohem víc, než pouhý "komiks") nevýslovně miluje. Vztah Dvou hlavních hrdinů je podán neuvěřitelně citlivě a autenticky a kresba Craiga Thompsona je ve své černobílosti naprosto nádherná a vyvážená. Román mě donutil se zamyslet i nad existencí boha a mnoha dalšími věcmi, zkrátka a dobře jedná se o opravdový příběh s velikým přesahem!
cholstik
  19. 7. 2011, 23:01
Velice pěkná komiksová knížka na počtení o dlouhých zimních večerech, a hlavně musí se číst pod dekou :-), jinak to ztrácí to pravé kouzlo. Řadím ji mezi své oblíbené.
Jizi
  23. 8. 2011, 15:22
Příběh o tom, že být mladým zamilovaným křesťanem není vůbec lehké. Krásná kresba bohužel slabší děj nespasí. Přesto stále hmatatelný důkaz, že komiks není jen četba pro děti plná "vzdávajících se ubohých pozemšťanů".