Muž v hnědém obleku

Poprvé vydáno celosvětově: 1924

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2566-1

Knižní klub (2009) 978-80-242-2566-1 264

Anne Beddingfeldová, mladá a inteligentní žena se smyslem pro dobrodružství, se po náhlém skonu otce ocitne v tíživé situaci a přemýšlí, jak naložit se životem. Osud však rozhodne za ni, když se v londýnské podzemní dráze stane svědkyní podivného úmrtí neznámého muže a nalezne lístek, jejž mrtvému sebral a poté poblíž místa nehody ztratil jiný, neméně záhadný muž. Brzy poté vyjde najevo, že nešťastná událost patrně souvisí s objevením uškrcené ženy v sídle člena parlamentu sira Eustace Pedlera. Anne se rozhodne přijít celé věci na kloub a stopy i náhoda ji zavedou na loď plující do Jižní Afriky. Během pátrání se seznámí s několika rázovitými i tajemnými postavami, mezi nimiž nakonec potká lásku i odhalí nebezpečného zločince přezdívaného Plukovník. Román Muž v hnědém obleku z roku 1924 patří k nejranějším prózám Agathy Christie. Znalcům díla „královny detektivek“ jistě neunikne, že v něm poprvé vystupuje plukovník Johnny Race, známý též z příběhů Karty na stole, Smrt na Nilu a Cyankáli v šampaňském. (Založil/a: Alouatta Caraya)

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

CarolineS
  29. 8. 2012, 0:39
Skvělá kniha - ostatně jako všechny od mistryně Agathy - ale na můj vkus trochu přitažená za vlasy.. je vidět, že jde o její rané dílo. Ale za přečtení stojí určitě!
Venceslao90
  30. 8. 2012, 15:47
Pravděpodobně nejhorší detektivka, kterou jsem od Agáthy kdy četl (nepočítám povídkové knihy). Zápletka je velmi zmatená, některé pasáže nejsou na konci vysvětlené, hlavní hrdinka mi nebyla zrovna dvakrát sympatická, místy mi to přišlo zdlouhavé...jednoduše jsem se při čtení nebavil. Knihu jsem dočetl a v podstatě jsem ani nevěděl, o co vlastně v knize šlo. Agáthiny špionážní romány mi přijdou dost naivní a hloupé.
Trina1
  8. 12. 2011, 8:20
Perfektní a čtivá detektivka, moc se mi líbila, ale musím přiznat, že na konci jsem se moc neorientovala.
Marta007
  19. 6. 2015, 14:11
Agathě očividně v hodnocení nadržuji, protože je fakt, že tam bylo několik vyloženě nelogický a na konci ani nebyly vysvětleny. Knížka mě ale bavila.