Historie a současnost podnikání na Zlínsku

Historie a současnost podnikání na Zlínsku Originální název: Historie a současnost podnikání na Zlínsku
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Kniha čtenářům umožňuje nahlédnout nejen do historie, ale i současnosti podnikání na Zlínsku.

První část, historickou, zpracovávají regionální historici, pracovníci muzeí a archivů a rovněž poučení laici, jimž je historie celoživotním koníčkem. Právě takoví lidé mohou napsat čtivě, zajímavě a populární formou o dějinných událostech, jež přispívaly k utváření podnikatelského prostředí v příslušné lokalitě, jakož i o společnostech, firmách a drobných živnostnících, kteří v daném kraji v průběhu času působili a zasloužili se o jeho rozvoj.

Druhou část tvoří profily současných podnikatelských subjektů, které v knižní podobě představují trvalou hodnotu a jejichž výpověď bude mít smysl i pro nadcházející generace. U této druhé části jsme si stanovili za cíl představit co nejúplněji obraz soudobého stavu podnikání daného regionu, a to formou žurnalistických článků typu public relations.

Marcel Sladkowski se zde věnuje tématu Potravinářství. (Založil/a: Sahara)