Marina

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Paseka - 2011
ISBN: 978-80-7432-138-2

Paseka (2011) 978-80-7432-138-2 208

Američan Mariani přijíždí na studijní stáž do Gorbačovova Sovětského svazu, kde se seznámí s půvabnou dívkou Marinou. V její společnosti poznává i moskevskou zlatou mládež, která se za časů perestrojky prohání po městě v západních autech a nic jí není svaté. Dramatické vyvrcholení jednoho večírku, na němž hlavní roli sehraje Garry Ardanjanc, syn významného komunistického funkcionáře, ovlivní Marianiho budoucnost víc, než se zpočátku mohlo zdát. Kam se vyvine Američanův příběh, který hrdina prožívá ve společnosti své lásky Mariny a tajemné bytosti Čching v Rusku, Římě a na nejmenovaném ostrově v asijských tropech? Minulost nikdy nekončí, a tedy vlastně neexistuje; cokoliv, co se událo, nás může nečekaně zasáhnout. Z kulis politického a mediálního divadla posledního dvacetiletí vystupuje příběh lásky, dekadence a frustrované pomsty s odkazy na Edmonda Dantese a Botticelliho obraz La Primavera, v jehož originálně zpracovaném mytickém tématu nalezneme jeden z klíčů k románovému příběhu. (Založil/a: Marusacek)

#novela
Tomáš Klvaňa Tomáš Klvaňa