Vražedná matematika

Vražedná matematika Originální název: The Knowledge: Murderous Maths

Egmont - 2004
ISBN: 80-252-0346-8

Egmont (2004) 80-252-0346-8 144

Věda bez otravných úloh a nudných počtů!
Vražedná matematika vám dokáže, že čísla neslouží jen k mučení školáků!

Kde jinde byste zjistili:
• proč můžete být rádi, že nejste Římané
• kam je třeba namířit kanon, abyste se nezastřelili
• jak ohromíte své přátele pomocí třinácti karet

Tento nebezpečně jiný průvodce vás přesně v duchu děsivé vědy vezme na okružní cestu do světa matematiky. Hned na prvních stránkách se seznámíte s gangstery Jednoprstým Jimmym a Charliem Pilou, kteří vám coby živé důkazy předvedou, že matematika skutečně může být vražedná. Nechybějí ani obvyklé bláznivé vtipy, neuvěřitelné příklady se snadno pochopitelnými důkazy a životopisy několika slavných matematiků, kteří byli dost drsní (a někteří z nich dokonce zavražděni). (Založil/a: marta-b)

VerenaLord
  12. 2. 2013, 10:02
Docela pěknou formou rozepsané zajímavé i vtipné informace ohledně matematické vědy. Stojí to za přečtení, ukáže, že matika nemusí být jen nudná a otravná.
Miss Utahraptor
  5. 11. 2010, 17:20
Jednodušší matematika v zábavné formě- klasické Děsivky. Tahle útlá knížečka byla moje první ze série Děsivé vědy a ještě dnes mne spolehlivě pobaví. Doporučuji přečíst třeba jen pro úsměvnou pohádku o záchraně princezny Laplace Thágem Matemágem a Chrabrými vektorovými válečníky.
Peter.Melon
  2. 5. 2013, 8:10
Zábavný pohled na matematiku,který potěší i pobaví.Tato kniha je dobrá a celkem se mi líbí...Zkuste ji taky.