Ostrov kostí

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Jota - 2014
ISBN: 978-80-7462-516-9

Jota (2014) 978-80-7462-516-9 400

Anatom a detektiv amatér Gabriel Crowther žije v domnění, že léto roku 1783 bude stejné jako ta ostatní, svěží a voňavé, a že jej stráví bádáním ve své pracovně. Dostane se mu však nečekaného pozvání od sestry, kterou dlouhá léta neviděl, aby prozkoumal mrtvolu nalezenou na pozemcích, jež kdysi patřívaly jeho rodině. Přijíždí tedy společně s Harriet Westermanovou, která mu v jeho nezvyklé práci pomáhá, do honosného anglického sídla na severu země, a vzápětí jsou oba vtaženi do vyšetřování několika dalších vražd, jejichž oběťmi jsou nejen návštěvníci, ale i zdejší lidé, včetně majitele místního nevelkého muzea.
Pokračování knih Nástroje temnoty a Anatomie vraždy (Založil/a: mitulka)

Imogen Robertson Imogen Robertson
*1973

janeicka
  17. 11. 2014, 19:32
Třetí díl detektivní série Imogen Robertson opět sleduje osudy netradiční vyšetřovatelské dvojice, tentokrát se podíváme na zoubek minulosti samotného anatoma Gabriela Crowthera a navštívíme bývalé panství jeho rodiny. Detektivní případ sahá hluboko do minulosti, ale naštěstí je vše časem vyřešeno, i když se něco pořádného začíná dít až tak po 100 stranách příběhu. To nic nemění na mém 100% hodnocení, protože jde o velmi vydařenou detektivní sérii se sympatickými postavami a dobrou zápletkou, která má spád.
stepuli
  1. 10. 2016, 11:30
Ve třetím díle se vrací moje oblíbena dvojice řešící zločiny. Knížka mě při čtení bavila, ale musím říct, že autorka má hodně složité zápletky, takže nějakou dobu po přečtení si už nejsem schopná skoro nic vybavit, jenom základní příběh. Je to škoda.
minkar
  13. 11. 2015, 12:40
Treti dil se opet odehrava na venkovskych slechtickych sidlech, takze pro me osobne perfektni prostredi. Zapletka byla mozna trochu moc komplikovana a chvílemi jsem se prestavala orientovat, ale celkove knihu hodnotim jako perfektni.