Zlatá kniha ledního hokeje s předmluvou Vladimíra Růžičky

Zlatá kniha ledního hokeje s předmluvou Vladimíra Růžičky

Podtitul: Historie a současnost nejrychlejší sportovní hry

Originální název: Zlatá kniha ledního hokeje s předmluvou Vladimíra Růžičky
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

XYZ - 2010
ISBN: 978-80-7388-090-3

XYZ (2010) 978-80-7388-090-3 576

Významné události z historie i současnosti ledního sportu v Česku přináší Zlatá kniha hokeje. Autor knihy Miloslav Jenšík je zkušeným publicistou, především v oblasti sportovní žurnalistiky.

Téměř vše o nejrychlejším populárním sportu shromáždil autor v této knize. Hokej není jenom hra, je to nebývalý fenomén. Moderní dějiny se promítly do původně apolitické činnosti, jako je lední hokej, tak výrazně jako jen v málokteré zemi. Vznik prvních týmů za Rakouska – Uherska odrazil emancipační snahy českého národa. Daleko více se projevil význam tohoto sportu v zápasech s nacistickým Německem a především Sovětským svazem. Vítězství našich hokejistů v roce 1969 byl impulsem pro spontánní radost v celé české společnosti.
V části zaměřené na počátky hokeje u nás se autor opírá o dobové dokumenty, vzpomínky slavných hráčů, trenérů a těch, kteří s nimi spolupracovali. Také zde dostali prostor ti, kteří se vyskytují pouze v zákulisí tohoto sportu, ale bez nichž by naši hokejisté neslavili úspěchy. Miloslav Jenšík objevuje množství už zcela zapomenutých informací.

Přehled soudobé historie hokeje, významné turnaje, slavné hvězdy, jejich významné zápasy a činnost v zahraničních klubech, skvělé góly, srozumitelné tabulky a velké množství fotografií, to vše činí z této knihy úžasnou publikaci, ke které se budete vracet.

Úžasná historie českého hokeje. (Založil/a: Eli.)