Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ecce Homo Armatus

100%
5 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ecce Homo Armatus
Autor:


Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Kniha „ECCE HOMO ARMATUS“ („Hle, člověk ozbrojený“) se zabývá zbraněmi a lidmi. Vypráví o zbraních samotných i o jejich technice; vypráví také o tom, jak se ke zbraním lidé stavěli a kterak jich užívali: pro lov, pro obranu i válku, před mnoha lety i v současnosti.

Je převážně zaměřena na zbraně palné, ačkoli se místy nevyhýbá ani zmínkám o ostatních; vždy však jde o zbraně osobní. Nezabývá se mezikontinentálními raketami, dělostřelectvem, stíhacími letadly ani jadernými bombami.

Jednotlivé kapitoly rozebírají historii zbraní válečných i loveckých; jedna z nich podrobně vypráví o Americe a o tom, jak ji právě ozbrojení lidé stvořili. Jiná se zabývá zbraněmi současnosti i tím, jak se na ně dnes díváme; další se soustředí na zajímavá technická řešení. Kniha předkládá příběhy mnoha lidí, již zbraní užívali a užívají; v závěru se zabývá i justicí a legislativou, a také morálkou a osobní zodpovědností člověka ozbrojeného i neozbrojeného.

Je určena nejen těm, jimž jsou zbraně koníčkem, ale i těm, kdo se jich štítí – jim nabídne řadu dobrých důvodů, proč svůj názor změnit. (Založil/a: ryba443)

(více)  

Štítky

#úvahy 
více  
Ondřej Čada Ondřej Čada

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace