Město padlých andělů

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4229-3

Knižní klub (2014) 978-80-242-4229-3 384

Válka skončila, Clary chodí s Jacem a snaží se stát dobrou lovkyní stínů. Nic ale není bez kazu. Simon má stále větší potíže, nemluvě o tom, že chodí se dvěma krásnými a nebezpečnými dívkami, které jedna o druhé nevědí. A na Clary s Jacem číhá jejich nejhorší noční můra... (Založil/a: TerraDV)

PeťkaW.
  3. 4. 2015, 19:45
Souhlasím s ostatními názory zde. Čtvrtý díl je opravdu o něco slabší, než předchozí. Upřímně řečeno moc nechápu, proč autorka neskončila třetím dílem. Jenom tak potvrdila minulostí ověřený fakt, že snažit se vyždímat co nejvíc z fungujícího, ale ukončeného díla, nedělá zkrátka dobrotu. Zůstal jí neuvěřitelně čtivý způsob vyprávění, který táhne většinu děje, což je velké plus. Vymyslela i několik nových zápletek, z nichž by v dalších dílech mohlo být ledacos zajímavého. Čtvrtý díl jsem četla asi s ročním odstupem od toho posledního a uznávám, že i to mohlo mít vliv na objektivitu mého názoru, ale i tak... Město padlých andělů je utahanější a nudnější, než jeho předchůdci. Doufám ale, že to bylo jen nutné zlo k tomu, aby si autorka připravila dobrou půdu pro následující díly a že se děj trochu rozjede. Konec knihy vypadal slibně, tak snad se dočkám...
Lucy Sisk
  14. 12. 2014, 19:10
Obsahuje spoiler spoiler http://lola-kiss.blog.cz/1411/nastroje-smrti-mesto-padlych-andelu

Čtvrtý díl z šesti dílné ságy o světě lovců stínů a démonů. Tentokráte není hlavní postava Clary, ale o první místo se dělí se Simonem a jeho trablemi. Změna? Ano a velká.

Clary chodí s Jacem, ale ten se jí začíná vyhýbat, protože se mu zdají noční můry, kde ztrácí Clary.

Simone chodí se dvěma holkama najednou - s Isabelou, lovkyní stínů a s Maiou, vlkodlačicí. A aby toho nebylo málo, musel odejít z domu a jeho novým spolubydlícím se stal vlkodlak.

Luke a Jocelyn, Claryiina matka, chystají svatbu!

Yup, vypadá to přesně tak, jak má. Ovšem věci nejsou nikdy tak dobré jak se na první pohled jeví. A je jen otázkou, kolik toho je čtenář ochoten přijmout, do jaké míry souhlasí se zvraty v dějové linii. Chybí vždy jen malý kousek, po kterém si řeknete: "A dost! Tohle už je blbost." A knihu odložíte stranou a přestanete ji číst.

Čtvrtý díl je hodně právě o tomhle. Tlačit na pilu u čtenářů je velmi riskantní podnik, a nemohu říct, že bych to schvalovala. Ano, výsledky mohou být i pozitivní, ale... Samotné ale stačí upozornit, že něco není v pořádku. Chůze po ledu je stejně nebezpečná jako vytváření příběhu a propojování osudů. Uděláte jeden nepatrný pohyb v místě, kde je led tenčí a skončíte pod hladinou. Záchranné lano nemusí být vždy po ruce.
Celupka
  13. 2. 2014, 19:32
pro mě zatím nejhorší díl ze série, absolutně nic se tam neudálo, napínavé to sice trošku bylo, ale oproti předchozím dílům slabý odvar, tak doufám, že se autorka polepší
Rumbelle
  28. 10. 2015, 20:55
První polovina byla slabší ale i tak to stojí za přečtení. Druhá polovina byla opět k sežrání. Konec je opět otevřený. Ihned jdu na další díl.
kklepkaa
  22. 4. 2014, 10:44
Autorka měla dodržet slib, napsat tři díly a posunout se dál... další tři díly v této sérii nebyly úplně dobře.
bublynka22
  18. 5. 2015, 13:34
no toto jako!=O první díly jsem slupla jako malinu, ale na tomhle mě pořád něco mátlo. Jednak je kratší než ty předchozí tudíž, co se má stát, musí se odehrát rychle. Takže se pořád něco děje - Joselyn se chystá na svatbu, Alek a Krasomil procházejí první partnerskou krizí, Jace mučí noční můry o smrti Clarry, Simon si prochází svým vlastním peklíčkem a do toho zasahují VELKÉ věci ohledně mrtvého Sebastiána/Johnatana, upíří vůdkyně a světa démonů. Přehuštěno! Zápletky pro mě naprosto zbytečně zraňující hlavní hrdiny a vůbec-tohle se podle mě teda nepovedlo.
Wajny
  15. 10. 2015, 8:21
Jak je již psáno v komentářích, tento díl byl opravdu nejslabší. První polovina knihy mě vůbec nebavila (musela jsem si dát pauzu ve čtení) - v knize se nic nedělo - Clary pořád řešila to samé, Jace byl nesvůj a Simon se choval jako totální ztroskotanec. V polovině se kniha rozjela a já ji "zhltla" na jeden zátah - konečně pořádná akce! "Poslední" bitva byla dobře napsaná a propracovaná do posledních detailů, otevřený konec se mi líbil a jsem zvědavá, jaké bude další pokračování! 4*Po přečtení dalšího dílu jsem hodnocení změnila na 5*, protože jako celek je to čím dál tím lepší :-)
Elie Darrem
  26. 7. 2014, 21:23
Nějak se nemůžu donutit přečíst, spíše dočíst tuhle knihu. Zasekla jsem se nějak na začátku a nemůžu se hnout. Asi to melo skončit třetím dílem.
TheBatman
  6. 8. 2014, 12:57
Tenhle díl byl docela slabý oproti předchozím. Skoro celou knihu se tam nic neudálo a až od konce jsem se bavil. Dal bych 3*, nakonec jsem to díky povedené finálové bitvě přehodnotil na 4*.
Kate.K.
  30. 7. 2015, 8:54
4. Díl se mě četl v porovnání s ostatními zdlouhavě. Autorka vykresluje chování jednotlivých postav a jejich myšlenky. Mnohdy jsem četla mezi řádky, což obvykle nedělám, ale některé pasáže mě přišli nudné. Na druhou stranu jsem nikdy nevěděla, co očekávat. Když už jsem si myslela, že vím, kdo za tím stojí, zmýlila jsem se. A bylo příjemné vidět, že nevíme, jak to dopadne. Objevila se zde další nová postava, která už nám byla objasněna v minulosti a příběh má najednou o jednu zamilovanou dvojici navíc a nabírá nový spád. A ačkoli je nějáká zápletka vykreslena z obou pohledů, nikdy není nudná, jako tomu u některých autorů bývá. Za to dávám plus, takže mé hodnocení je 3,5.
Sabina Doležalová
  8. 6. 2014, 11:28
Oproti předchozím dílům, byl čtvrtý díl slabší. Bylo tam sice pár zajímavých momentů, ale jinak žádná sláva. Snad se Cassandra v pátém dílu polepšila.