Příroda, muž a žena

Příroda, muž a žena

Votobia - 1997

Votobia (1997) 179

Autor tvrdí, že má-li být člověk sám sebou, nestačí spoléhat se na tzv. zdravý rozum nebo naopak na pudovou zkušenost. Na základě spojení východních a západních esoterických systémů vyvozuje princip klidného činu. Vztah mezi mužem a ženou rýsuje na pozadí kulturních návyků jako vystoupení z individuálního já a naplnění principu dynamické jednoty. (Založil/a: Paja27)

Alan W. Watts Alan W. Watts
*06.01.1915 - †16.11.1973

Hayk
  8. 3. 2016, 13:13
Velmi důmyslné dílo pojednávající o vztahu přirozeného, přírodního řádu s mužským a ženským principem. O spontannosti, c 'žan - bezdůvodnosti Přírody, o mužské a ženské sexualitě a tak celkově o všem dohromady. Je to super.

Zhruba v půlce knihy to nabralo velmi hluboký nádech a musím říci, že toto dílo od tohoto vznešeného autora, se mi četlo o něco hůře. Snad díky mému nedostatečnému porozumění souvztažných termínů a myšlenek, které autor chtěl říci (- pro překladatele to i tak musel být oříšek). Určitě je zapotřebí několikrát si jí přečíst, aby člověk došel k plnému porozumění.

Děkuju Alane..