Noc jako ta dnešní

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2357-4

Ikar (2014) 978-80-249-2357-4 264

Anne Wynterová možná není guvernantkou, za kterou se vydává. Přesto však vše, co tato práce obnáší, zvládá více než dobře. Ať už se jedná o schovávání se ve skříni plné dechových nástrojů, hraní zlé královny ve hře, o které nikdo ze zúčastněných netuší, zda to má být spíše komedie, či spíše tragédie, nebo kočírování tří desetiletých urozených dam, které si o ní myslí, že je jednorožec. A ještě k tomu zvládne flirtovat s hrabětem z Wiscontu, jediným mužem, který ji kdy opravdu zaujal, ačkoliv moc dobře ví, že z toho koukají jen samé problémy…To Daniel Smythe-Smith je v problémech až po uši. Nejenže má nepřítele, který přísahal, že si nedá pokoje, dokud neuvidí Daniela mrtvého. To by mladému hraběti ani tak nevadilo. Horší je, že se bláznivě zamiloval do neurozené dívky, která je zřejmě také ve smrtelném nebezpečí (Založil/a: Eviickaaa)

Bloodym
  31. 5. 2015, 0:50
Z knihy jsem měla poněkud strach. Jak synopse napovídá, někdo ohrožuje hlavní hrdinku na životě a hlavní hrdina ji bude muset zachránit. Jedná se o tak provařené schéma v historické romanci, že slovo otrava není zcela schopno vyjádřit mé pocity, když na takovouto zápletku narazím. Autorka se tomuto schématu obvykle vyhýbá, což na ní oceňuji. V této knize se tak bohužel nestalo. Ale nakonec to nebylo tak špatné. Autorce se toto klišé povedlo aspoň trošičku ozvláštnit, snad tím, že namísto jednoho psychicky labilního vraždícího maniaka jsou v knize rovnou dva. Hlavní hrdinové mi byli poměrně sympatičtí. Nejedná se o autorčinu nejlepší knihu, ale ani nejhorší.